Z historie

Zpěvák

7. ledna 2018 v 20:57 | Milan Pekky Bouška
Na přelomu osmdesátých a devadesátých let kdy jsem na Ústecku v umění nejvíce pracoval s fotografií ale byl též i Solovej zpěvák. Měl jsem v repertoáru dvě stěžejní skladby:
První:
Co nato John Akii-Bua, popěvek nebo spíš výkřik na počest Ugandského olympijského vítěze na který sem sám donekonečna odpovídal - Hua, hua hua… v nespecifikovaném počtu sloh a odpovědí. S touto skladbou, kterou jsem mohl hostovat s jakoukoli kapelou různých stylů od Dechovky, Bigbít k Nové vlně až po Punk - bez zkoušek. Nebo také zcela samostatně, s kamarády či jinou veřejností při přechodu z jednoho kulturního zařízení kde dohráli a zavírali do druhého kde ještě točily.

Selfíčkaření z minulého století

7. listopadu 2017 v 19:21 | Milan Pekky Bouška
Když jsem byl mladej a to už je dávno tak se skoro nesmělo nikam jezdit, nejdál do Brna a tak se sedělo v hospodě nebo u někoho na baráku či zahradě, pípa byla hluboko zabodnutá v hlinikovém sudu, kouřilo se(tráva né to sme se báli a skoro stejně nikde žádná nebyla) a povídalo do toho pokaždé řvala hudba z magnetáku protože z rádia mluvil jen Štrougal, Husák nebo jinej fodbalovej reportér a když to šlo tak vždycky hořel oheň. Na stole a zemi se vedle zavařovaček a půlitrů ze kterejch se to pivo pilo váleli věci osobní, cigára, magnetofonový kazety, LPíčka, frťany a teď to příde i fotáky. Nikdo se vo nic nebál protože jsme měli všichni stejný velký hovno a jak někdo něco měl tak to věděli všichni.

Rockpalast

27. ledna 2017 v 18:27 | Milan Pekky Bouška
Nejdřív navohejbat a svařit z ukradenejch trubek v práci televizní anténu. Na střeše jí přidělat na stožár a nasměrovat na Západní Německo, zvlášť na tuneru naladit Baern3(i tam byla potřeba samostatná anténa jen ve vodorovný polarizaci - stejný postup s výrobou) a do baráku vpustit "Mařeny" z Ústí a Litoměřic(někerý sem viděl poprvé). 2x za rok(většinou říjen a duben) pustit z Kolína nad Rýnem Rockpalast a čekat, že se přijdou podívat i fízlové. Poprvé, aspoň v televizi uvidět ZZ Top, Patti Smith, VHO, Grateful Death, Wintra a spoustu dalších a u toho chlastat, hulit, pospávat, řičet nadšením, či jinak se kulturně vzdělávat než se třeba i nad ránem rozednilo.

Oliver Perry Smith

11. února 2015 v 22:00 | Milan Pekky Bouška

...byl asi velkej machr !


Před První světovou válkou se hlavně v Saském Švýcarsku objevil horolezec z jiného kontinentu ale byl spíše jak z jiné planety. Jmenoval se Oliver Perry Smith(*11.10.1884). Přijel za matkou do Drážďan v roce 1902 z Filadelfie v USA a stala se z něho legenda.

Ve škole na místní Technice se Oliver seznámil s místními lezci a velmi brzy po svém příjezdu začal "škodit" v Sasku, což mu zůstalo až do jeho 28 let, kdy lezení pověsil na hřebíček.

Videa Moje

21. prosince 2014 v 8:53 | Milan Pekky Bouška

Co sem dělal v 80letech minulého století.

22. prosince 2012 v 17:34 | Milan Pekky Bouška
No byl socializmus tak jsme do práce moc nechodili, tak dvakrát-třikrát za tejden. Odvážnější se různě flákali po městě a koukali aby je(nás) neviděl mistr nebo nějakej práskač.
Taky se mě stalo že mě ujel vlak v 6.50 hod. do Děčína a musel jsem bejt tedy taky odvážnej v Jircháříh mě potkal Vlasta Machek kerej mě vzal než prej pojede další vlak do bufetu Interhotelu Bohemia. V bufetu měli konzumací lístky s barevným pruhem který se třeba po sto lidech měnil. Udělal jsme tam každej asi deset desítek a protože tam nebyl záchod ale jen umývárna tak jme si chodili ulevovat tam vždycky jeden držel kliku a druhej jak se nespisovně říká - chcal. Tohle slovo napsaný vypadá strašlivě ale takle se tu prostě mluví.

Na dřevo

3. prosince 2012 v 13:04 | Milan Pekky Bouška
Cesta

Dopadla dobře jen z Lobendavi jsem zapat do škarpy ale hodnej pám nás s vytunigovanim autem vytál.
Polní cestou na chatu sem moc už jed nechtěl ale Mánes řikal že dobrodřužství neni nikdy dost a tak se jelo - no mrkněte se a sem teda hodně nadával tak že si ucpěte uši.
Čtyřiadvacetihodinovka z podzimu do zimy byla patřičným užíváním dobře vyfutrována.

Zaniklé obce na Děčínsku a Litoměřicku

18. listopadu 2012 v 9:52 | Milan Pekky Bouška
Seznam obcí, osad, samot, objektů a jinak zajímavých míst s odkazy v okresů: Děčín a Litoměřice které se nasbíraly za pomoci lidí, pamětníků a badatelů(i amatérských) na stránkách zaniklé obce.cz nebo i dalších např. Severní Polabí - nebo dalších historických cest a stezek který tento rámec překračují např. Modrá hřebenovka - Kammweg.

Zaniklá obce na Ústecku a Teplicku

17. listopadu 2012 v 12:00 | Milan Pekky Bouška
Seznam obcí, osad, samot, objektů a jinak zajímavých míst s odkazy v okresů: Ústí nad Labem a Telice které se nasbíraly za pomoci lidí, pamětníků a badatelů(i amatérských) na stránkách zaniklích obcí.cz nebo i dalších např. Severní Polabí - nebo dalších historických cest a stezek který tento rámec překračují např. Modrá hřebenovka - Kammweg.

Cáry z filmů na Festivalu Sudety

25. října 2012 v 19:01 | Milan Pekky Bouška
SUDETY 2012 - VŠECHNO JE V TOBĚ!
Čtvrtý ročník festivalu se sudetskou tématikou vzniká za spolupráce Činoherního studia, Ústecké kulturní platformy '98, Lesa divokých sviní. Odehraje se v několika blocích v průběhu celého listopadu převážně v Činoherním studiu.

18. 11. ne 19:00 (zdarma)
CÁRY Z HRANEJCH FILMŮ
dobový sestřih 5ti celovečerních snímků (50. - 60. l. min. stol.) - místa ústeckého Severního polabí (severnipolabi.cz) - fotograf, badatel, blogger (usti.blog.cz), cestovatel, herec, překladatel atd. Milan 'Pekky' Bouška - Činoherní studio (cinoherak.cz).
Pro přehrání klikni na obrázek.

Kammweg - Rennsteig

4. června 2012 v 21:16 | Milan Pekky Bouška
Durynským lesem a Krušnýma horama
Na kterou jsme se vydali dva v rámci mapování pro české webové stránky www.kammweg.cz které vytvořil amatérský badatel s profesionálními výsledky při hledání podkladů pro stránky www.severnipolabi.cz při mapování MĚST, OBCÍ, OSAD A LIDÍ SEVERNÍHO POLABÍ. Na místo startu Herlenhauser kde je první sjezd z dálnice za Eisenachem nás dovezla nová kamarádova škodovka. Cesta která je označena jako Rennsteig, začíná podle map v Hörschel.

Kámen obrů (Hunenstein) - odhalení

30. března 2012 v 22:47 | Milan Pekky Bouška

28.března 2012

V podstatě jsem paběrkoval, existenci Obřího kamene vypátral - vybádal - vyšťoural jak jsem zde již dříve napsal někdejší punkrockový bubeník Milan "Fred" Pištěk.
V zimě po třech mejch neúspěšných pátracích akcích a svých samostatnej nájezdech napotřetí objevil geokačer Honza "oblác" Hoblák a cvaknul souřadnice do GPSky.

10. března 1959

10. března 2012 v 11:10 | Milan Pekky Bouška

Obří šutr se našel !

11. února 2012 v 9:57 | Milan Pekky Bouška
Aktualně

S radostí sděluji že Obří kámen o kterém sem se zmiňoval v předminulém článku se za přispění odrostlého horolezce a autora horolezeckého průvodce Ostrovem pana Honzy Hobláka našel a místo džípíeskou lokalizoval!
Čest jeho urputnosti!
Předběžně jsme se domluvili na jarní brigádce s úpravou a "odmaskováním" tohoto tajemného šutru opředeného bájemi a pověstmi a popřípadě ho osadit cedulkou.
Hledá se výrobce - sponzor.
Formu "osazování" by jsem navrhoval v ose: všední odpoledne-rum-spacáky-oheň-opočinek-noc-ranní odjezd do práce.

Kámen obrů (f)

28. ledna 2012 v 11:28 | Milan Pekky Bouška
Nevíte kde se nachází Kámen obrů (Hunenstein) ?
Léta do těchto míst jezdim na kole a chodim na václavky a dvakrát jsem ho intezivě hledal a v bažině zaváté sněhem utopil botu (teda jen sem si jí vyzul), šutrák nikde. Tak se dám podat jestli někdo víte nebo zkusit to na jaře znova. GPS tasa na kole a strará mapa s vyznačením místa je pod článkem.
Podklady od badatele - Milana "Freda" Pištěka v celém článku.

Historie našeho okolí ve hraném filmu

7. ledna 2012 v 6:32 | Milan Pekky Bouška
Obracím se tímto na Vás se žádostí o pomoc a podměty pro připravovaný sestřih z filmů, videoklipů a podobné materiálu. Měl by zahrnovat místa z Litoměřicka, Teplic, Ústí n/L až do Děčínska včetně blízkého České středohoří, Krušných hor a Českého Švýcarska.
Poděkování za příspěvky ve kterých napíšete cokoli k tématu nebo či od-tématu s odkazama nebo bez nich.
Skouknout a vystříhat bude asi utrpení(Pyšnou princeznu od mala nevim proč - nenávidim) nebo jak v případě Landovskýho i radost pohledět.
Jak vydržet proletářskej socializmus - asi jako tenkrát. Ignorací.

Soukromá vichřice - http://www.csfd.cz/film/823-soukroma-vichrice/ který se dá přehrát zde: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OLMXttOlaG4#t=1573s

Promítání filmu Ať žije Pepa Beer !!!

12. listopadu 2011 v 15:52 | Milan Pekky Bouška

V rámci divadelního festivalu Sudety v Ústí nad Labem

Dne 10. 11. 2011 od 21:00 proběhne promítání filmu Ať žije Pepa Beer v rámci divadelního festivalu Sudety v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.
Program celého festivalu naleznete ZDE

Diskuse

[1] Milan Bouška, mail

Po včerejším promítnutí v Činoheráku ve kterým byl cítit Váš až vášnivý cit ke krajině a lidem(ale jen těm co si to zasloužej) nezbývá mě nic jiného než poblahopřát a držet palce aby se tento film dostal i ostatním lidem(co si to nezasloužej).

Zemřel Ivan Martin Magor Jirous

10. listopadu 2011 v 17:27 | Milan Pekky Bouška

Ve věku šedesáti sedmi let zemřel básník Ivan Magor Jirous.


Ivan Martin Jirous byl významnou postavou české umělecké nezávislé scény. Především svým působením v hudební skupině The Plastic People of Universe.

Jirous vystudoval historii umění, nechtěl se však dát na vědeckou dráhu. Sám o sobě říkal, že je novinář, napsal množství textů o umělcích zejména 60. let, jeho klíčovým textem byla Zpráva o třetím českém hudebním obrození z roku 1975, která vyšla i v exilu a byla "programovým prohlášením" českého undergroundu. Od roku 1967 byl uměleckým vedoucím skupiny The Plastic People of the Universe.

Rudolf Kauschka z Fukova

6. srpna 2011 v 23:34 | Milan Pekky Bouška
Rudolf Kauschka
Významný horolezec a spisovatel německého původu (2. 10. 1883 Fugau - 2. 4. 1960 v Kemtemu), se nesmazatelně zapsal do historie nejenom severočeského pískovcového lezení, kde po něm zůstala řada prvovýstupů, např. v r. 1906 jako první stanul na Dračím zubu na Hrubé skále. Narodil se v dnes již zaniklé obci Fugau (Fukov) na Šluknovsku, později (1895) se rodina přestěhovala do Bílého Potoka. V roce 1904 dokončil studia a stal se celníkem po otci. Od té doby podnikal mnoho túr a výstupů, nejprve v Jizerských horách a okolí. Od roku 1906byl členem Liberecké sekce Alpenvereinu (Alpský spolek) a podnikal cesty do Alp. V roce 1914 byl na první evropské sáňkařské dráze, na Ještědu, vítězem prvního evropského mistrovství v sáňkování. Během první světový válce sloužil jako poručík 1. roty horských vůdců v oblasti Ortleru. Roku 1924 vydal knihu "Wandern und Klettern".

Poprvé sem jel VODU !

30. května 2011 v 18:01 | Milan Pekky Bouška
Ploučnice

Bylo to jako jed přítok Amazonky asi 30x se lezlo přes klády, 4x sem se "udělal" s klukem(poprvé v životě), větve mě servaly z hlavy dioptrický brejle(takže zbytek cesty na slepouna), 1x utopenej mobil, vysílením jsme ani do hospody v Hradčanech po prvnim dnu nedošli. Puchejře od sluníčka, modřiny od klád a větví. Dvouma slovama "Krásné dobrodružství". Klikni na "Celý článek" vpravo dole.
 
 

Reklama