Názory - Články

Houbové - Soajé löparveny!

30. září 2019 v 20:10 | Milan Pekky Bouška
Ráno dříve stanout s kamarádem pouze v sezoně(nejlépe jeho autem, kůli úspoře) zajet do Nolendorfu(Nakléřov po vašem) v Rudohoří (německy Erzgebirge) po loukách přes remízky s košíčkem v ruce utíkat k lesu a sesbírat nejen bolemus argus ale i pýchavky, kozáky, masáky i křemenáče. Houby jen ty velký nakrájet na furt velký kusy(ženský to nemají zpravidla rády, zbude víc pro sobce) a dát na pánvičku olivový olej pod skleněnou pokličku(optická kontrola) zvolna dusit.
Mezitím: Bulgur s malou těstovinou(broky aldante) s celým pepřem, lístky oregana(jak máme rádi) trochu převaříme a do odstaveného šoufku vmícháme tolik stroužků česneku kolik budeme připravovat porcí, přikryjeme hrubou "skoro-kaši" poklicí.
Mezitím si vymastíme si pekáč! A vysypme strouhánkou. Vymodelujeme ze skoro-kaše obdélníkové rakvičky či obdélníčky které nahoře prohneme aby se tam mohlo šoupnout volské oko. Pro fajnšmekry na syrovej žloutek nakapeme 2až 3 kapky javorového sirupu.
Nastartujme troubu na 220°C a do vyhřáté trouby vsunem pekáč. Když je hotovo vyndané z trouby ozdobíme nebo rovnou žereme.

Sršní hnízdo v komíně

29. srpna 2016 v 8:39 | Milan Pekky Bouška
Pujčil jsem klíče od chaty kámošovi a večer mu volal jestli je všechno v pořádku, Vopčas ji někdo vykrade. Stalo se to asi 30x takže už neurotickej permanentní stres z překvapení. Všechno je v pohodě mě řekla jeho žena páč řídil od někaď z koupaliště. "...akorát nešlo zatopit strašně kouřej kamna." No jó von má v práci kamna s 12metrovim komínem tam mu tah pomůže zapálit vším, jedu za nim druhej den, tak to dám dolatě.
Po přijezdu, byli zase někde nakoupáku, manželka jestli si nedáme kafe. Jo, a du zatopit. Nejde to, Vyndavám komínek a ve zděři do komína zapaluji noviny a nic.
Blanko di se podívat ven jestli se kouří z komína ? Jen trošku a lítaj tam kolem sršni nebo co to je. No nekecej a du se mrknout, jo lítaj kolem komína čtyřcentimetroví droni. Pokládám si řečnickou otázku: Ty vole, co s tim!

Néjen ale hlavně o sedle BROOKS

30. července 2016 v 1:07 | Milan Pekky Bouška

Jezdím od 10ti a za tu dobu jsem měl šest kol a 15sedel a přitom stačilo jedno a furt ho přendavat, protože by to vydrželo. Naučil jsem se jezdit na "Rakouský balonce"(pak byli i "polobalonky") která měla místo, a v místě kde mají silniční kola přehazovačky - šaltpáku. Bylo to v podstatě kolo které co nejvíc podobalo dnešním horákům! Byl to tříkvalták a kvalty přeskakovaly v zadní kole asi jako dneska Rohloff. Brzdilo se šlápnutím dozádu. Přední brzda na páku s jedním velkým špalkem co zezhora brzdí plášť. Opravdová krása.

Nordcap Šluknovska

22. června 2016 v 22:12 | Milan Pekky Bouška
Z Tisé skrz Českosaské Švýcarsko (Sächsisch-Böhmische Schweiz) k nejsevernějšímu patníku Česka kolem na elektriku.
Dvounoční přejezd krajinou plných dobrej lidí a krásnej výhledů. Radost pohledět.
Trasa - http://www.gpsies.com/map.do?fileId=jtsfogpxhdzzophw

Vlakem a kolem - podruhý

29. května 2016 v 1:31 | Milan Pekky Bouška
Po čtvrtečním oléé v Krčku sem jel vlakem s kolem do práce, Jirkov u Chomutova se to tam menuje. Kolo teda elektrokolo sem nechal u správcové v poliklinice za 20 minut jsem se u pani zubařky realizoval a jel si koupit na náměstí "Koka kolu" bylo mě trochu šoufl.

Měli jí v pekárně před kerou sem kolo jen nezamčený vopřel. Času vevnitř sem moc nestrávil (dalamánek, vajčkovej salát a mastnej bramborák k obědu sebou).

Venku u kola stáli dva snědý ale praví Jikrováci...

Ahoj Topolovi !

27. dubna 2016 v 13:38 | Milan Pekky Bouška
Jednou jsem vyhazoval Pepu Kadeřábka z auta před barákem, už ani nevím vodkať jsme přijeli.
Asi z rádia Sever které tam sídlí šla pěšky po schodech parta 5 sestříhanej fešáků ve stejných sakách, košilích i kravaty měli přibližný modrý odstín.

Bufetové potěšení

23. dubna 2016 v 22:02 | Milan Pekky Bouška

Protože sem prodal motorku, naboural auto, tak jsem musel do práce vlakem a s sebou jsem si vzal tedy kolo. Měl jsem práci na chvilku, takže domu přes Krušný hory, kde v údolí si natrhám medvědí česnek...

Bořeň už mám zmáknutej, tak jsem vyjel na Chlum, nic moc výhled jen z pod vrcholu do středohoří. Přes Ledvice a úložiště popílku do Duchcova.

Představujeme vám člena Cykloklubu Bez-klubu

22. září 2012 v 21:03 | Milan Pekky Bouška

"Na kole kopřivy nevaděj," říká živnostník se srdcem cyklisty.

Foto: archiv Pekky G. - Text: tlj
Sedmapadesátiletý Pekky Grůber se kromě věčného neurotického potácení se životem, fotografování, poslechu mluveného slova a vysedáváním u počítače věnuje celosezónně taky cyklistice. I když jeho kolo neodpočívá, mezi jarem a podzimem a dostává od svého majitele pořádně zabrat - nestěžují si i když jsou už tak trochu oba dva jetý.

Urban Zdeněk - kniha

10. září 2012 v 11:40 | Milan Pekky Bouška

Moje (nejen) blbé dvacáté století.

Nebo také Obrázky ze života
Výtvarník Z. Urban (* 18. 2. 1935)

Vám představuje dokumentární komiks(jak už jsem uvedl na tomto blogu) ze svého života, ve kterém se dovíte jak mu to šlo ve škole nebo s holkama a jaký život prožil. Kniha vznikala v letech 2008 - 2012 a panu Urbanovi se zde osobitým způsobem podařilo zachytit a namalovat atmosféru od první republiky až do zacinkání klíčů na náměstích.

Kino, Blaník a Balt

18. srpna 2012 v 11:23 | Milan Pekky Bouška
Nevim proč ?

Jednou sem byl asi před 40 léty v kině Blaník na Bukově a dávali tam Bavorskou varianci na válku ve Větnamu. Byla to taková západoněmecká agitka jak místní bavorský chasníci znásilněj a pozdějc smad i zabijou selku jako že se to odehrálo jako masová vražda v My Lay.

Nevim proč sem si na to vzpoměl když sem jel vyhrabávat zapadlé vzpomínky na dovolené v DDR u moře z Batického písku v Polsku kam ně poslal Pepa Kadeřábek.

A už vůbec nevim proč sem si vybavil scénu z mého oblíbeného francouského filmu natočenýho podle Bukowskiho Chladný měsíc. Tady si můžete 2x prohlédnout krátký videa a pro fotky klikni zde .

1000 mil video z 5 - 7.7.2012

14. července 2012 v 12:14 | Milan Pekky Bouška

Podpora


Díl třetí.
-
Video záznam v délce 10. minut z třetího až pátého dne na 385. kilometru závodu 1000 mil - http://www.1000miles.cz na Vébrově chatě. Je uloženo you tube http://youtu.be/aGuRaVV3Ur8 a je to ze třech dní dohromady poslední přišel chodec Petr Ozogán a slibuji příští video-pokračování už nebude.

1000 mil - video z 4.7.2012

11. července 2012 v 0:17 | Milan Pekky Bouška

Podpora

Díl druhý
-
Video záznam v délce 7. minut z druhého dne na 385. kilometru závodu 1000 mil - http://www.1000miles.cz na Vébrově chatě. Je uloženo you tube http://youtu.be/fWyIuaxMKnQ
a příště pokračování z dalších dní.

1000 mil - podpora na Vebrově chatě.

8. července 2012 v 21:54 | Milan Pekky Bouška

1000 mil - Vebrova chata - (375 km. ze 1700)
Dohodnu li jsme se Jéňou Kopkou(jak řekl jeden moravský závodník HonzemKopkem tak by se mohla jmenovat nově objevená planetka anebo né příliš významný kopec)na podpoře ve Šluknovským výběžku.
Úterý 3.7.:
Přijeli jsme s kámošem, dcerou a dvěma vnoučaty po 15té hodině přitloukli dvě cedule na trasu která byla od chaty vzdálená tak kilák ale napsali jsme 500 a 300m.

Marie " Máša " Renglová - Obrazy

8. března 2012 v 15:02 | Milan Pekky Bouška

Krátce

Grafička, výtvarnice která přijímá příložitostní zakázky s volným zadáním tématu z oblasti hudební a případně umělecké jesli chcete něco tak se ozvěte.

web:

Sami volají po odstřelu

23. ledna 2012 v 9:37 | Jaroslav Achab Haidler

Všímáte si, jak úpěnlivě volá současná vrchnost po tom, abychom ji konečně odstřelili? Připomíná to prosbu o tzv. ránu z milosti, jak si ji lidstvo vytvořilo někdy v oblouku dávno dávínko před křižáckými válkami a hluboko za zákopy První světové…

Bojovník nemá nohy, vnitřnosti vyhřezly po zásahu šrapnelem nebo damascénem, už nemá naději, ale nemůže nikam couvnout, a tak prosí milosrdné bytosti, aby mu tu ránu z milosti poskytli dřív, než dorazí skutečné peklo…

Nejinak je tomu i s těmi, kdo na všech úrovních údajně "vykonávají" řízení a vedení člověčí společnosti. Kdo pověřeni "voličem" údajně hospodaří a pečují. Ano pečují. Ale o podnikatelské a finanční blaho "voličů" pouze několika, na něž zbytek nevolníků doplácí.

Odpověď emailem

8. listopadu 2011 v 18:15 | Milan Pekky Bouška
Reakce na níže uveřejněný zaslaný email:
Dobrý den
Pane Pazelt, moc rád by jsem Vám už z úcty kterou jsem k Vám pocítil po prohlédnutí vašich www.patzelt-foto.cz pomohl ale nejsem sběratel, fotografie nebo staré pohlednice fyzicky nevlastním jen k nim nějak přijdu z 90% na internetu. Jsem člověk který do jasného rázu krajiny, vnáší prvky chaosu a osobních zmatků.
Ještě sem extrovert a který se rád předvádí, tak při vyprávění ostatním lidem, pojmenovávám jasné věci, místa a přírodní úkazy - různě. Komolím a pletu názvy, nebo si vzpomenu jen na německý název a ten taky popletu.

Odevzdání zapujčeného

2. září 2011 v 14:12 | Milan Pekky Bouška
Milí Pavle !
Předem ného meilu přijmi ještě jednu omluvu a neodevzdání tebou zapůjčených CDček Krucipysku a Vana Morisna. Nevím už ani proč sem si je od tebe pučoval jelikož nemám cedečko jako ten přehrávač asi sem si je strčil do počítače nebo ani toné. Mám je !! Po tvé včerejší, čtvrteční, hospodské urgenci oboje již necelích 5 let připravené k vrácení na stolečku v pokoji a každý den se na ně tak asi 5 až 9x koukam a již si ani neříkám že by sem ti je měl vrátit.

Muj brácha - FRANTA PERON

5. dubna 2010 v 17:05 | Franta Peron Bouška
Franta Peron Bouška
O sobě :
Někdy na konci sedmdesátých let minulého století se jedna parta rozhodla, že bude prodávat pivo na nádraží. Byla to nepředstavitelná zábava, někdy sice dost blbá, jako když přišel maník z Obchodní inspekce kontrolovat ceny a jak to, že máme troje - jedny pro nádražáky, jedny pro osobáky, jedny pro rychlíky. Jeník Š. se s ním musel za těžce vydělané peníze ožrat a vyřídit to. Nakonec byli nejlepší kamarádi, stěžoval si, jeho vyhodili v roce 68 z Mladé Fronty atd.
Braly se všechny druhy peněz a jakákoliv měna vzhledem k dobrým stykům v bance. Obsluha většinou košíkáři dosti vysokých postav, takže pivo i z kolejiště šlo pohodlně servírovat. Jeden nejmenovaný urostlý až odrostlý maník na nástupišti podal pivo, dostal pětimarku, pokoušel se něco vrátit, ten Němec na to kouknul a hodil ty jeho drobné zpátky na nástupiště. Tak zase položit basu s pivem a sbírat penízky. Dneska je to v naší republice dost vysoce postavená postava, vidno jak se člověk vypracuje od malých začátků ( byl jsem čističem bot - USA, byl jsem nosičem piva - ČSSR )

KRIZE - JAKÁ KRIZE?

10. února 2010 v 17:19 | Tomáš Franke
Přišlo od Zena :
O současné ekonomické krizi kolují v tisku hotové romány. Bohužel, ve většině z nich se autoři dopouštějí jedné zásadní nepřesnosti. Srovnávají současnou ekonomickou situaci s Velkou hospodářskou krizí z roku 1929.

Současná krize je ale něco naprosto jiného. Vlastně bychom vůbec neměli používat slovo krize. Není to vůbec krize, jako ta v roce 1929. Je to počátek konce fungování amerického principu ekonomiky.

Tak jako se před dvaceti lety sesypal komunistický socialismus jako domeček z karet, tak se dnes hroutí americká ekonomika. K pochopení toho, proč k tomuto kolapsu došlo vůbec nepotřebujete ekonomické vzdělání. Spíše se k tomu hodí zdravý český selský rozum.

Několik vět vystihujících stav české společnosti v létě 2009

3. listopadu 2009 v 17:19 | Jiřina Šiklová
Jiřina Šiklová
Narodila se v roce 1935 v Praze. Vystudovala historii a filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1965 se podílela na založení katedry sociologie FF UK. Kvůli své angažovanosti byla po 21. srpnu 1968 z fakulty vyloučena a později vězněna za šíření zahraniční literatury. Po roce 1989 se vrátila k výuce sociologie a podílela se na založení Katedry sociální práce FF UK či pražského Centra pro Gender Studies.

Před 20 lety se schylovalo ke konci vlády komunistů nad naší zemí a o tuto změnu jsme aktivně usilovali.
 
 

Reklama