Sami volají po odstřelu

23. ledna 2012 v 9:37 | Jaroslav Achab Haidler |  Názory - Články

Všímáte si, jak úpěnlivě volá současná vrchnost po tom, abychom ji konečně odstřelili? Připomíná to prosbu o tzv. ránu z milosti, jak si ji lidstvo vytvořilo někdy v oblouku dávno dávínko před křižáckými válkami a hluboko za zákopy První světové…

Bojovník nemá nohy, vnitřnosti vyhřezly po zásahu šrapnelem nebo damascénem, už nemá naději, ale nemůže nikam couvnout, a tak prosí milosrdné bytosti, aby mu tu ránu z milosti poskytli dřív, než dorazí skutečné peklo…

Nejinak je tomu i s těmi, kdo na všech úrovních údajně "vykonávají" řízení a vedení člověčí společnosti. Kdo pověřeni "voličem" údajně hospodaří a pečují. Ano pečují. Ale o podnikatelské a finanční blaho "voličů" pouze několika, na něž zbytek nevolníků doplácí.

Příběh je "neverending" a už se pomalu zajídá, nudí: Nic se neděje - Budu se bránit. Podám trestní oznámení - Vyžaduji presumpci neviny - Ano udělal jsem to, ale.. - Ano udělal to, ale vše je v souladu se zákonem

Pak je ale asi špatný zákon, respektive jeho dárce. A protože zákonodorcem je shodou koaličních okolností zase jenom onen sbor těch, kdo pak vyprávějí své "neverending-sorry", musíme se snažit pochopit zákony dva. Nejen zákon soudu ale také zákon druhého pilíře vesmíru a tím je milosrdenství.

I tihle soldáti volající po ráně z milosti byli kdysi jenom lidi. S chybami, vydíratelní přesně tak jako ti, které vydíral estébák, a mezi nimi snad pár opravdových snílků. Teprve později se na ně napojili ti, co mají "štěnice" za každou skříní. A když se tahle hrstka "jenom-lidí" postupně transformovala na subjekty podnikající v politice, začali si připouštět pocit, že jsou nad-lidmi. Ovšem jenom proto, že jsme jim to povolili. Že i my porušili zákon soudu - respektive soudnosti.

Soudnost by nám byla napověděla, že dokonce i zkoalený nadčlověk má taky jen dvě dírky do trávicího traktu a navíc je především naším "zaměstnancem". Sluha nikoli pán.

To my sami jsme špatní "podnikatelé", když jsme jim povolili, aby otročili namísto nám nějaké třetí straně. Navíc v setrvalé hrůze z toho, že někdo bude aplikovat nejen zákonitosti soudu, ale i obyčejné soudnosti a začně to po nich vyžadovat.

Obyčejný člověk (jimiž byli kdysi taky) totiž nikdy dobrovolně nestrká hlavu do oprátky. Už proto, že dav vždycky po nějaké té kebuli na míse touží. A tak se začalo konat nezákonně vždy jaksi v rámci zákona. A "stínáni" jsou nakonec jenom ti, kteří už od počátku věděli, že jsou "povoláni k ušlechtilosti" jenom proto, že v budoucnu obětováni skutečně budou!! Ale za slušné prachy, které smějí pobírat do chvíle, než to praskne - jako bílí koně, pan Kušnierz a mnozí další.

O pár let později, už začaly další partaje vznikat bez hry na "čisté muže" a "otce konšely", ale rovnou a otevřeně jako podnikatelské subjekty. Jak se zhrozili a kolik křiku natropili ti, kteří si přáli nadále předstírat, že mají nějaký program!! A my v touze po hlavách na míse, neviděli, že není rozdílu mezi barvou, logem, kampaní a subjektem.

Spolehání na zákon soudu (tedy hru na hlavy na míse a na hlavy pomazané) nás nakonec dovedlo až k tomu, že jsme si pokazili (už tak dost vágní) morálku vírou, že rozkrást unijní prachy je normální. Problém je, že jsme si při tom rozkrádání sami nenakradli nic. Spolupachatelé s holou řití a dluhama.

Že na míse leží naše vlastní hlava, a hlavy pomazané nejsou nic víc než hlavěnky podmazané. Mají sice společně s námi také svůj osobní dluh panu Kalouskovi ve výši 140 tisíc na hlavu, a dalších zhruba 150 tisíc svým lokálním zastupitelům. Stejně jako my, ale co to pro ně je nějakých třista tisíc??? Když by "po zákonu" měli splácet miliony a miliardy, s nimiž jim teď (sice nepříliš ochotně, ale žel naprosto ze zákona) pomůžeme my nevolníci.

Přílišnou koncentrací na zákon soudu, jsme nějak zapomněli na druhý pilíř vesmíru. Zákon milosrdenství. Lze-li páchat zločin ze zákona, musíme být k těm, kdo zákon stanovují, milosrdní. Pomoci jim kr svobodě. Zákonodárci jsou už unaveni. Tak rádi by šli od koryta. Chtějí se svého břemene zbavit, přestat otročit několika kmotrům a být den co den vystaveni vzrůstajícím otázkám davu, který se začíná ptát po logice. Ale sami vydíraní, zkorupmovaní a zataženi do prolamujících se kauz, už ani nemohou jednat jinak.

A tak vysílají tichý a zoufalý signál. Odstřelte nás sami. Jasně, že losovačky jsou svinstvo. Že se dá během nich fixlovat nejlépe. Ale jsou "zákonné". Chápete ?! Totálně košer. Takže to nikdo nezastaví!! Zákonné je i "odklánění", naprosto zákonné jsou všechny otevřené karty i dosud nepoznané Closedcards, také všechny velké a malé tendry i královsky opulentní zlaté padáky.

Totéž (jen s krajským dopadem ale stejně olbřímí nestydatostí) prohlásí i něco tak pozoruhodného, jako je ústecká krajská hejtmanka Vaňhová, a pochopitelně i zastupitelstva všech proslulých měst.

Stále stejné volání: "SOS - veškerý zákon je naprosto na nic.Víte to vy, poddaní, a pochopitelně i my zákonodárci a vykonavatelé zákona. Ale my jsme už příliš ve vleku démona. Nevěřte na nové sliby. Na nové tváře ve stávajících strukturách. Věřte jenom sobě. Soudnosti a toleranci s člověčinou. Selskému rozumu. Milosrdenství.

Prosíme - dejte nám už konečně ránu z milosti. Pryč s námi. Vykašlete se na naše hlavy, oni nás "popraví" sami naši kmocháčkové (pokud vám jde o naše hlavy), popraví nás sami, až jim zamezítě přístup k penězotokům. Sami a sebe pak vybijí svým soukromým bojem gangů o moc. Takže hlav se nakonec dočkáte, ale teď buďte milosrdní!! I k sobě. Především k sobě. A odstřelte nás…"

Nemusí kvůli tomu svištět gilotina, nemusí střílet Aurora, dokonce ani defenestrace příliš nepomůže, protože ti, co sedí na radnicích jsou jenom vyděšené loutky. Zkusme je "odstřelit" z milosti. Tlustou čáru - po které (i když v jiném kontextu volal kdysi stařík z Hradu).

Teď je především nutno zastavit zákonnou nezákonnost. On je totiž zatracený rozdíl mezi zákonem volného trhu a zákonem povolené krádeže. A tím spolehlivým dělítkem, dokonalým lakmusovým papírkem je otevřenost, informace, možnost srovnání a možnost dialogu.

V okamžiku, kdy je všeobecným trendem to, že obcházení zákona je legální, že nastavujeme zákony tak, aby se dalo zločinně krást, lze podniknout jediné. Zrušit nejen zákon, ale i nastavené zákonitosti i pochopitelně i úřadující zákonodárce.

Politicky korektní kecy o demokracii jsou pouhé žvásty, pokud je vyslovujeme v době diktatury Nemorálky. Jejím odstřelem sice spadneme do těžkých (zejména finančních) pomejí, ke hvězdám konzumu bude asi na několik dekád zatraceně daleko, ale k těm podle Kanta naopak o krok blíž. Jde totiž o ten "mravní zákon ve mně" spolu se soudnou logikou a odvahou jednat.
Jaroslav Achab Haidler na http://haidler.blog.idnes.cz/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vavil | 23. ledna 2012 v 9:42 | Reagovat

To samé tuším pár let,jen stále nevím co s tím mám dělat.

2 achabisko | 23. ledna 2012 v 9:43 | Reagovat

[1]:Re: To samé

Pojďme si vyzkoušet synergii. Klaďte otázky a informujte ostatní. Vektory se přeci sčítají :o))

3 Kolchi | 23. ledna 2012 v 9:44 | Reagovat

Skvely text,

bohuzel stale mi nedochazi, jak muzeme vyhrat hru, u ktere si protihrac dynamicky urcuje pravidla hry, podvadi a navic hraje znacenymi kartami?

4 achabisko | 23. ledna 2012 v 9:45 | Reagovat

[3]: Re: Skvely text,

Urnoviště (to volební) považuji za pouhý mezikrok, anebo první krůček. Disciplinovaný tlak na iformace (a pokud možno předem) jako neuvěřitelně silný nástroj. A jako dressing, hlasitou otázku, proč právníci už dneska nehájí právo, ale hrají pouze sudoku s paragrafy (a palmáre) :O)

5 manes | 23. ledna 2012 v 11:38 | Reagovat

Řešením je myšlenka ču-čche, na jihu už zavládla. My na severu zatím zaostáváme: http://haszekmihalypozorujeruzneveci.tumblr.com/

6 Kalhotka Joe | 23. ledna 2012 v 12:05 | Reagovat

Shalom. Souhlasím, ač je to na můj vkus zbytečně literárně rozmáchlé. Co z toho plyne? Přinejmenším, ty zmrdy nevolit. Ale to už dnes nestačí a jelikož je výběr z ostatního poněkud úzký, nezbývá, než se do toho osobně vložit. Jakési spolčení se rýsuje, není-liž pravda? Lze se o něm někde dozvědět víc?

7 palubka | E-mail | 23. ledna 2012 v 18:52 | Reagovat

Pocitově se ztotožňuji jak s článkem,tak s komentářem Kalhotka Joe.
Je a bude ovšem velmi nesnadné oslovit voliče,kteří už jsou  opět totálně lhostejní a znechucení,získat důvěru a mandát díky volbám a pak se nepohádat při plnění slibů voličům...což je obvyklý pejskokočičkový dort  všech dosavadních seskupení...

8 pekky | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 22:28 | Reagovat

Taky by sem chtěl říct něco k tomu, protože pocitově to vnímám jako spravedlnost ale protože sem tak nějak blbej tak by sem řek třeba kravinu a straplil by sem se. Tak se strapnim rači rovnou - přiznáním.

9 pekky | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 22:40 | Reagovat

A du nestylově dokoukat v telce na 2ce film J.L.Godarda, Bardotku s Piccolim v "POHRDÁNÍ".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama