Festival ČTVEREC - Dolní Poustevna

16. července 2008 v 22:36 | Milan Pekky Bouška |  Pozvánky - Akce
22. ročník festivalu ČTVEREC (1. a 2. srpen 2008)

Sluší se napsat nějaký úvod. Stejné místo, přibližně stejný termín. Pódium na návěsu, druhé v šapitó - tak jako minulý rok. "Jen" ty kapely se nám zase úplně obmění, žádná z nich na Čtverci ještě nehrála. Novum je aspoň jednotná cena a absence předprodejů. Někteří budou namítat, proč není vstupné i na jednotlivé dny, když někdo chce, nebo může, přijet jen v pátek, respektive v sobotu? Cena 200Kč je natolik lidová, že levněji jinde těžko pořídíte. A to, zda budete přítomni jeden či dva dny, je z velké části jen na vaší svobodné vůli.

To, co rovněž zůstává, je menu kapel, s nimiž se na "normálních" festivalech setkáte jen výjimečně. A neznamená to, že jsou tak špatné, že je nikdo nechce. Je to spíš proto, že většina našich festivalových kolegů nemá odvahu objevovat pro své posluchače nové obzory. My se toho nebojíme "panč jsme kuci vodvážní!", řekl by Švejk.

Jedna novinka tu ale nakonec přece jen je. Po skončení koncertní části si vás do parády vezmou naši DJ-ové. Nečekejte žádná známá esa. Budou to "jen" lidi, kteří patří ke koloritu festivalu. Buď jsou to organizátoři nebo pravidelní návštěvníci, kteří se s vámi podělí o své oblíbené songy. A taky nám budou v průběhu festivalu od muziky odlehčovat různé divadelní i jiné umělecké výstupy. Těšíme se na vás.
Fucker, Šáťa a další …

Jo a čokli dovnitř směj, petlahve a svačiny nekrademe a fakujeme fesťáky, který to dělaj …

A teď letošní dramaturgie:

PÁTEK / 1. 8. 2008

Tres Hombres (A) - www.treshombres.at
Jazz, blues, punk - to vše a něco navíc najdete v hudbě respektovaných rakouských Tres Hombres. Chuťovka festivalu.

Uraggan Andrew & Reggae Orthodox - http://www.uraggan.info/
Bez reggae a ska by Čtverec už snad ani nebyl Čtvercem. Doufáme, že vás Uraggan Andrew & Reggae Orthodox roztančí.

Destroyself
http://www.destroyself.cz/
Destroyself, tříčlenná parta z Děčína hraje punk a hraje ho moc dobře. Aby taky ne, když jsou na scéně už patnáct let.

Zkouška sirén
http://sireny.wz.cz/
Z těchhle Sirén vám bude hučet v hlavě ještě dlouho. Zkouška sirén pokračuje v nejlepší tradici kapel ze Silver Rocket. Doporučení nade vše!

Koa
www.koa.cz
Koa i bez Zuzany Navarové stojí za to. Cikánská hudba, etno a trocha folku v exkluzivním balení.

Quite Quiet
http://bandzone.cz/quitequiet
Pražsko-chomutovští Quite Quiet fungují od roku 2005. Jejich druhé EP - Lovers & Survival & Self-Destruction je v určitém ohledu na tuzemské scéně ojedinělý hudební zjev. Kapel, které by se nechávaly inspirovat zámořskou písničkářskou tradicí a kytarovým popem, navíc v takto introvertním poloakustickém podání, abyste v tuzemsku pohledali. (FFF / Freemusic)

Sketa fotr - nemá web
Kapel, které na tuzemské a možná ani na světové scéně živelně kombinují ska s country, není nadbytek. Pražští Sketa fotr se nikam necpou a o to víc nám stojí za to, abychom vám je představili.
SOBOTA / 2. 8. 2008

Marracash Orchestra (D) www.marracash.info www.myspace.com/marracash
All you need is show! Německé Marracash Orchestra jste měli možnost v severních čechách už párkrát potkat. Myslím, že nebude od věci to prubnout znovu. Už jen kvůli té eklektické hudební smršti, kterou Marracash Orchestra produkují.

OTK - http://www.noise.cz/otk/
OTK vydali před nedávnem brilantní album Okolo, které sklidilo ovace v hudebním tisku i na internetu. Pro mnohé jsou alternativní OTK na pomezí postrocku a psychedelie naprostým kultem a nejlepší kapelou v Česku. A pokud to není pravda, tak k ní daleko nebude.

Živé kvety (SK) - http://www.zivekvety.sk/
Už dlouho se mi nestalo, abych cítil tak silné generační souznění, jako při poslechu alba Sloboda bratislavské skupiny Živé kvety. To, že jsem nikdy nebyl v Blave, neslyšel Kosu z nosa, a především nejsem žena, na tom nic nemění. Už dlouho se mi nestalo, aby mi při textech nějaké česko / slovenské kapely přebíhal mráz po zádech. Možná jsem s přibývajícím věkem "nostalgickej jak stará kurva", ale mnohem pravděpodobnější je, že mi tady (v Česku) zkrátka chybí kapela, která by mluvila za mě, která by tak trefně dokázala popsat pocity třicátníků. Husákovi děti to za mě neudělaly, sorry. (FFF / Freemusic)

Climatizado - http://climatizado.net/
Do Morrisonovy kůže se navlík bezbožnej Pop, aby za oba činil pokání. A bez obav, přes pysky jdou horší sliny, každej může najít správný slova, každej se může udusit při modlitbě... Songs about God, Love And Bitches, mládeži nepřístupno! (maxim horowitz / Freemusic)

Cémur Šámur - http://www.cemursamur.net/
Relativně nenápadně v závětří krkonošských hor existuje již pár let skupina s nepřeslechnutelným názvem Cémur Šámur. V ranku kapel navazující na alternativně undergroundový duch minulosti se bezpochyby jedná o jedno z nejpozoruhodnějších jmen. Sympatické je, že se kapela nebere příliš vážně, přestože důvody k ambicím by se našly. (FFF / Freemusic)

Unkilled Worker - http://site.unkilledworker.org/
Kytarista a zpěvák noise rockových Wollongong má bokovku Unkilled Worker, kde vystupuje sám s elektrickou kytarou. Každý, kdo si dokáže sám stoupnout na pódium, si zaslouží naše uznání. Už jen pro tu odvahu.

Elektročas - http://elektrocas.czechcore.cz/
Mladá akvizice labelu Silver Rocket vydala před nedávnem vinylový split singl s Fetch!. Špunty do uší a jděte do toho.

RUiNU - http://klangundkrach.net/
Vzpomínáte na nejzběsilejší set minulého ročníku Napalmed? RUiNU možná nebudou natolik drsní jako mostecké industriální duo, ale hlučné to bude také.

Set A Fracture (D) http://myspace.com/setafracture
Mladou německou kapelu Set A Fracture na pomezí punku, postrocku a emo-core jsme už také na živo viděli ve varnsdorfském KD Rozkrok. Rok od roku jsou lepší!

The Roads - www.bandzone.cz/theroads
Tahle mladá parta se vzhlédla v britpopu. Já u nich navíc cítím preciznost a melodiku Steely Dan, americké ikony jazz-rock-popu. Ve tvářičkách na pódiu taky možná poznáte uvaděče posledních dvou ročníků. Ty letos nahradí postavy z varnsdorfského Demago Theater a ústeckého Činoheráku.

Samochotijo - http://www.samochotijo.wz.cz/
Novoborské crustery Samochotijo jsme vzali jako náhradníky (přesto že jsou dost dobrý), kdyby někdo jako obvykle na poslední chvíli odpadl. Pokud se tak nestane, a neprotáhnem si to, uslyšíte je na dalším ročníku, na který nominujeme do role náhradníků zase jiné mladé a neklidné.

Píčusáci v Čajovně - http://my.opera.com/bylpes/blog
Ano v Píčusově také již legendární čajovně potkáte spoustu "stejných xichtů" s různými nástroji. Kdo příjde se svým - neprohloupí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekky | E-mail | Web | 17. července 2008 v 11:07 | Reagovat

Ja to asi stihnu. Kyjovskej a tenhle je hnedka za tejden .

2 yelo bob | 17. července 2008 v 11:09 | Reagovat

Prý možná přijede ikona z NDR Dean Reed !

3 pekky | E-mail | Web | 17. července 2008 v 11:13 | Reagovat

prej je mrtvej jako ten Gagáryn co furt někde v tý uspěchaný době lítá ...

4 R. | 21. července 2008 v 6:43 | Reagovat

A když se najdete na plakátu, dostanete ho na památku.

5 R. | 26. července 2008 v 14:30 | Reagovat
6 Brian | Web | 29. července 2008 v 9:43 | Reagovat

Awesome :-)

7 pekky | E-mail | Web | 14. srpna 2008 v 0:15 | Reagovat

Letošní čtverec byl pro mě ve znamení Chozého ještě staršího máničky než já který vařil tak hnusný kafe s takovou nóblesou a byl tak lidsky krásnej a hodnej že sem to odpustil jak hlavnímu pořadatelu který mě k němu přitách do stanu - Čajovny ve kterým byly takový velký kapsy kde se váleli pseudo i intelektualové co drželi šálky s čajem a někerý mělí i malíček nahoru, snad aby přidaly na důrazu jak sou taky správný a vopravdoví. Díky Chozé !

8 Pája | E-mail | Web | 6. února 2012 v 14:20 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama