Ústečané nejen v datech - oslava

20. prosince 2007 v 16:40 | Milan Pekky Bouška |  Pozvánky - Akce
Kniha "Ústečané nejen v datech" bude slavnostně pokřtěna v pátek 11. 1. od 19.00 v ústeckém klubu Circus, Velká Hradební 33, Ústí n. L. (www.circus.cz).
Na konci roku 2007 vyšla v Ústí nad Labem kniha "Ústečané nejen v datech". Na jejích stránkách se čtenáři setkají se slovníkovými hesly osobností spojených s Ústím od doby jeho vzniku. První primátoři středověkého města se zde v abecedním pořadí prolínají s malíři a továrníky 19. století i se v současnosti žijícími, staršími i mladšími Ústečany aktivními v širokém spektru oblastí veřejného života. Hesla v knize na jednu stranu zachovávají náročné potřeby encyklopedické užitnosti, obsahují tedy zejména nejdůležitější životopisná data, na druhou stranu mají leckdy punc živosti i hravosti.

Např. se tu tedy dočteme, že průmyslník Johannes Schicht začal vyrábět v původní mydlárně, dnes Setuze, ovocné šťávy, aby odvrátil společnost od alkoholu; a badatel Ivo Wiesner, který chemii a chemické inženýrství považoval za exaktní a vysoce sofistikované obory, kde by měly zcela neochvějně platit známé fyzikální, chemické a matematické zákony, se dle vlastních slov celý život setkával se spoustou výjimek…
Knihu, kterou si Ústečané mohou za cenu cca 229 Kč obstarat v místních knihkupectvích (U Berana, Pod Věží, Univerzitní knihkupectví - UJEP, Kanzelsberger) vydalo občanské sdružení Ústecká kulturní platforma ´98, mj. vydavatel kulturně - sportovně - společenského měsíčníku Nové Ústecké přehledy.
Návštěvníci akce se kromě koupě knihy za výhodnou cenu (cca 180,- Kč) z rukou editorů mohou těšit na doprovodný hudební a divadelní program, vstup bude zdarma.

el. Přehledy: www.usti-nl.cz/nup, fotografie z akcí: http://prehledy.multiply.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekky | E-mail | Web | 20. prosince 2007 v 17:27 | Reagovat

Jen jestli pak tam v tý kníšce máme taky nějakýho kamaráda když jsme s tý normalizační doby, myslím že nejakého svazáka pan Fred určitě něgde "vyhráb".

2 rebite | Web | 20. června 2015 v 8:45 | Reagovat

šikovná rychla půjčka před výplatou ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama