Konverzace u fotek - Мать Родина

2. října 2007 v 20:54 | Milan Pekky Bouška |  Názory - Články

Мать Родина

Tak sem se rozepsal nad jednou fotkou z Panoramia když sem si prohlížel Severní Koreu a Rusko kde sem byl hlavně na Sibiři trochu jsem o pár tisíc kilometrů ustřelil a začalo to tak nevinně.... 1 Km od Bobrov, Volgogradskaya Oblast' (Russia) by Václav Jokl | Původní velikost |.
Přečti si Celý článek... , Komentáře
Milan Pekky Bouška napsal : Nevim to jistě ale takhle snad začínal za "bolševika" každej Ruskej film, né !?

vloženo včera Václav Jokl napsal:
No úžasný názor se znalostí historie... Netuším sice, kterou éru Sovětského Svazu máte přesně na mysli, ale pravděpodobně jste myslel úvodní znělku Mosfilmu, kde se otáčelo sousoší dělníka a dělnice držící srp a kladivo. Socha Matky vlasti má zcela jinou symboliku, jde o památník obětem největší bitvy v dějinách lidstva při níž zahynulo více jak 2 miliony lidí.
vloženy před 7 hodinami Milan Pekky Bouška napsal:
Lidí mě je dycky líto, ideologií a Stálina rozhodně né. Upřímě děkuji za rozšíření mojich slabejch znalostí historie o zemi kde včéra znamenalo předevčírem.
P.S. V ramci autenticity to po sobě nečtu, takže se ani neomlouvám za připadný chyby.
vloženy před 4 hodinami Václav Jokl napsal:
Lidí je líto snad úplně každému, alespoň v to tedy doufám, bez ohledu na dobu, místo a jakýkoliv politický názor. Nevím proč jste místo Stalina nenapsal jméno Hitler, tam je hlavní příčina všeho zla ve 2. sv. válce a nebo on neměl svoji ideologii ? Nemají ji i dnešní některé státy vedoucí agresi vůči jiným státům na jejich vlastním území ve jménu své jediné správné ideologie ? Vůbec mě velmi mrzí dnešní "moderní" názory, které naprosto opomíjí hlavní podstatu všech lidských činností: příčina - následek. Sověti nerozpoutali 2. světovou válku, nenapadli cizí zemi a nemasakrovali její lid s cílem vyhladit rasu, jen bránili svoji zem. A že žili v ideologii jaké žili ? No jistě, ale museli by ji bránit ať by žili v jakékoliv jiné, cožpak zbytku Evropy vládl komunistický režim ? A jak vypadala ? Obsazená, podrobená, zlomená bez ohledu na ideologii. Stalingrad byl do té doby něčím nevídaným, poprvé zde bylo Německo poraženo, rozdrceno a na kolenou, poprvé se zde mnohým rozplynul sen o tisícileté třetí říši, poprvé celá podrobená Evropa poznala, že lze německý válečný stroj zastavit a porazit a že třeba bude líp. A hlavně, historii je vždy nutné posuzovat z pohledu dané doby, dnes je svět jiný a jinde a nelze ani dost dobře vnitřně chápat tehdejší život a jeho spletité cesty, historii je nutné brát takovou jaká byla, přijmou ji, poučit se a pokud možno neopakovat chyby a nebýt papežštějí než papež.
vloženy před 3 hodinami Milan Pekky Bouška said:
1.Dohadujeme se tu o soše na dnešním Ruském území. 2.Stalin přestěhoval celé národy ve Veliké zemi a podle všeho zlikvidoval 20 milionů svých vlastních lidí včetně hrdinů od Stalingradu které hnal proti německejm kulometům s dřevjenejma puškama. A co Gulagy(němci podle nich udělali koncentráky), hladomory před světovou válkou. Vyvraždil vlastní vysoký dustojníky protože se bál o svou moc a co kamarádskej pakt Ribentrop-Molotov. 3. Můj kmotr přišel ze Svobodou přes Duklu kde v potokách tekla z našich krví rudá voda pro neumění velet od Sovětů. Né mockrát nemluvil ale já si to pamatuji všechno jako by mě to řikal včera. 4.Maďarsko, Kuba, ČSSR 1968-pamatuji, Afganistána další vývozní státy. 5.došlo místo na psaní pane, papeštější než Lenin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pekky | 2. října 2007 v 21:24 | Reagovat

no snad sem se moc nerozčílil a doufám že to k něčemu bylo.

2 narkouš | E-mail | 2. října 2007 v 23:03 | Reagovat

já děkuju anglánům a frantíkům za mnichov, rusákům za osvobození s následnou okupací, amíkům za osvobození a následné přenechání rusákům, komunistům za to, že jsem mámě k narozeninám, vánocům a MDŽ vyráběl přáníčka ve tvaru srdce, s rudou hvězdou/československou vlajkou/asnápisem:ČSSR+SSSR=láska a Havlovi za revoluci, protože teď můžeme všichni všechno svobodně fetovat. já třeba rád fetuju marihuanu a to jsem za totality nemoh´. taky jsem jednou fetoval slupky od banánů, protože jsem se svobodně dostal k informaci, že to má silné halucinogenní účinky. ale nemělo a to je halt rub té naší demokracie a svobody, totiž že můžu vyzkoušet kdejakou píčovinu a třeba se pak i pozvracet a oslepnout.

ale nikdo mě za to nezmlátí pendrekem.

opravdu děkuju moc

3 Jarda | 3. října 2007 v 7:08 | Reagovat

Ať ti nepraskne cévka zatvrzelí komunisti to stejně neocení.

4 pekky | 3. října 2007 v 7:17 | Reagovat

Tak sem si to poslal i do práce a jak sem si stáhnul poštu tak sem si jo i automaticky otevřel a po sobě přečet a znova sem se nasral

5 zelí | 3. října 2007 v 10:43 | Reagovat

Sovětský svaz nikoho nenapadl?A co Finsko, Pobaltí, Polsko ,Ukrajinu,Zakavkazské státy,......

6 mánes | 3. října 2007 v 12:06 | Reagovat

Já myslím, že Venca Jokl byl celej natěšenej na funkci politruka v dočasně umístěné střední bretaňské skupině vojsk a pak mu sklaplo, ještě že může školit po internetu.

7 Venca | 3. října 2007 v 18:28 | Reagovat

Tak sem doplním ještě moji poslední odpověď z Panoramia, aby to bylo komplet:

--------------------------

No a to je právě ten celý problém, v němž každý mluvíme o něčem jiném. Já se striktně držím pouze Stalingradské bitvy, vy v jednom odstavci máte záběr od Lenina přes celou éru Sovětského Svazu a libovolnou bitvu války. To, na co vy stále tlačíte, patří pod fotku úplně někoho jiného něž pod jakou se tato diskuze nachází. Najděte si tedy někde fotku Lenina či Stalina a tam o nich pište své názory a budete se divit, já se k vám přidám, protože na ně mám stejný názor. Já se zde jen snažím vysvětlit, že socha Matky vlasti je památníkem padlým v největší bitvě všech dob a stojí zde zcela bez ohledu na jakéhokoliv Stalina. A že mě také udivuje vaše naprostá neochota, či jak to nazvat, uznat časovou souvislost dějů - příčina - následek. Pokud by totiž Hitler neexistoval či nerozpoutal 2. sv. válku, tato socha by zde nikdy nestála a tato diskuze k fotce jednoho památníku padlým by jednoduše neexistovala. A ještě jednu malou poznámku, vždy a ve všech válkách byli vojáci na jedné straně hnáni proti těm druhým a do vlastních lidí, kteří se otočili zpět stříleli také úplně všichni, včetně našich velitelů. A toto je památník padlým vojákům, důstojníkům i civilnímu obyvatelstvu ve Stalingradské bitvě, to není památník Lenina či Stalina. Hájím zde úplně někoho jiného, něž koho vy si neustále představujete.

--------------------------

Snad je z tohoto příspěvku patrné, že jsem měl vždy na mysli jednu konkrétní bitvu a jeden konkrétní památník a že je dalších památníků po Evropě postaveno padlým vojákům dost a dost, včetně Anglických, Francouzských, Českých a vůbec všech. Nejsem levicově zaměřený, to byste se divili, ale zajímám se o vojenskou historii jednotlivých bitev, o vedení boje, strategii, taktiku atd. a to stejně tak i na straně německé, např. generál Mainstain byl úžasný stratég, ale myslím si, že celá tato zbytečně "ohnivá" diskuze se točí neustále kolem zásadní premisy příčina - následek, který nevím z jakého důvodu nechce pekky přijmout.

- Pak jsem také nenapsal, že Sovětský Svaz nenapadl jinou zemi v obecném slova smyslu, prostě kdykoliv, v mém příspěvku je jasně napsáno, že to nebyl on, kdo rozpoutal válku, kdo napadl cizí zemi... myšleno zcela jasně pro 2. sv. válku a tady to Zelí vytrhne z kontextu a udělá rychlý výčet, který časově nesouvisí s tím, o čem píšu já. To prostě není fér.

- No a že bych byl natěšenej na funkci politruka, ale Mánesi, jdi někam. Vůbec mě neznáš, historická fakta ti nic neříkají, ale politický závěr máš hotov za 5 vteřin, to je úžasná demagogie.

Buď se budeme bavit o historii Stalingradské bitvy a nebo lacině posílat kohokoliv kamkoliv, schovávat se za internetovou anonymitu a mít od klávesnice patent na rozdělování lidí na dobré a špatné, aniž bychom se vůbec znali.

8 narkouš | 3. října 2007 v 23:35 | Reagovat

Venca a já máme pravdu.

Mluvil jsem s jednim Rusem a ten mi řek´, že se v SSSR za války hodně pěstovala marihuana. Zachutnala i Němčourům, kteří byli od Ády vyučeni ve šňupání amfetaminů. U Stalingradu na podzim 1942 se nacházelo hodně kvalitního matroše! Rusové, kteří věděli, jak tráva snižuje agresivitu, infiltrovali do německých řad, Kolju a Mášu, vyhulenej moskevskej páreček sedící již řadu let v gulagu. Ti dva neměli moc na vybranou a hlavně, neměli co ztratit. A tak prostě naučili pár Němců smotnout brko. Pak už to jelo jak lavina, však to v Ústí taky sami znáte. Začátky s trávou jsou hodně veselý. Kolikrát Rusové sebrali desítky zhulenejch Němců, kteří se tomu ještě smáli. Sám Paulus prej kapituloval totálně zhulenej. Křičel, že za kilo "stalingratský" zastřelí Vůdce i s E.B.

Marihuana tak jednou zase bodovala.

9 mánes | 4. října 2007 v 12:02 | Reagovat

Véno, chlapče drahý, jakpak jsi přišel na to, že mi nic neříkají historická fakta? Na ty Tvé bláboly nelze než reagovat konstatováním, že SSSR rozpoutal 2. sv. válku společně s 3. říší  v září 1939 věrolomným přepadením Polska. Stalin si myslel, že se s Ádou o všechno šábnou, jenže Áda to zvoral a pustil se do svého spojence nejvěrnějšího. Už se prosím Tě přesuň někam, kde nebudeš se svejma pindama otravovat.

10 Venca | 4. října 2007 v 12:50 | Reagovat

Ano, ano, Mánesi, už vás nebudu "svejma pindama" otravovat, bude to opravdu nejlepší. Netuším, co jsi měl z dějepisu, ale historii si obracíš podle svého, šmahem kádruješ lidi na politruky a posíláš je pryč, ať neotravují - úžasné. Ale zkus si přečíst nějakou učebnici dějepisu nebo se prostě jen někoho vzdělaného zeptej, kterého data a napadením koho kým začala 2. sv. válka - to se dozvíš věci ! Já ti to tady už říkat nebudu, v této diskuzi je totiž úplně jedno, co kdo říká, žádná věcná, natož historická fakta tady nikoho nezajímají, natož aby měla nějaký smysl.

Takže s Pánem Bohem...

11 Joseph | 6. října 2007 v 20:41 | Reagovat

Venco, tady ale nic nemá smysl.

12 mánes | 9. října 2007 v 14:43 | Reagovat

Venco, neodcházej! Netušil jsem, že máš sbírku učebnic dějepisu pro 2. stupeň ZDŠ ze 70. let. Jímá mě nostalgie, chtěl bych se zas jednou poblít, půjč mi nějakou...

13 pekky | 9. října 2007 v 22:57 | Reagovat

si vostrej

14 Gold | 21. října 2007 v 11:17 | Reagovat

Pro Vénu. A jakou učebnici dějepisu bys nám doporučil? Z kterého státu, nebo z kterého roku vydání u nás, případně jinde. V jednom ale máte pravdu, památník je vždy na památku spoustě nevině obětovaných lidí, kteří to vůbec nechtěli, nebo ani neví proč tam byli. Vždyť i církev teď řeší co s Kristem na kříži, jak to bylo s jeho soudem a zdali by nebylo lepší ukamenování. Také se řeší Dr. Horáková. Víte co to je PRAVDA?

15 Zdeněk | 28. ledna 2008 v 23:22 | Reagovat

Kniha:Kdo rozpoutal 2 sv.válku Aneb vše bylo jinak,od Zukova.Přečíst!!!!!!

16 Zdeněk | 12. února 2008 v 23:23 | Reagovat

Oprava, ne od Zukova ale od Suvorova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama