VLASTA TŘEŠŇÁK & BAND

16. dubna 2007 v 7:25 | Milan Pekky Bouška |  Pozvánky - Akce
Nové songy písničkáře bez náhubku a s kapelou pod proudem!
Vychází: 20.4.2007
Po aplikaci drogy Skopolamin prý vypovídají váleční zajatci pravdu, aniž by to původně chtěli. Vlasta Třešňák tenhle problém skutečně nemá: písničkářská opravdovost mu jde celo - životně sama od sebe.
Muzikant, spisovatel a výtvarník, bohém a bolševiky prudící živel i nucený emigrant, dnes nepochybně jeden z vůbec nejdůležitějších aktivních zpěváků celé generace.

Jeho nové songy užitečně nepochlebují naší době často vyprázdněných nadějí, blábolících politiků a kultury čtenářů bulváru, ale také svobody a možnosti průběžného hledání lepších konců těch dní, týdnů, měsíců a let co nám zbývají.
Třešňákův elektrický Band je vítaně disciplinovaným průvodcem skladbami se všudypřítomným bílým rhythm i blues, tu se soundem až lehce velvetovským, onde s vtipnou citací Jimiho Hendrixe, vždy ale plně ve službách sdělovaných textů. Jedno dobře umístěné vytečkované slovo (komplet všech slov je v bookletu) tu vydá za fůru novinových úvodníků, jedno vyprávění o kocovině všeho druhu má značný terapeutický účinek i na lihuprosté posluchače.
Vlasta Třešňák teď hodně koncertuje, s vlastním Bandem i jako host ETC…Vladimíra Mišíka. Toto album jasně dokazuje, že je v mimořádné formě - a také, že potřeba příjemně syrového bigbítu s výbornými texty a nevyčichlými ohlasy hudební vzpoury šedesátých let je u nás trvalá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekky | 16. dubna 2007 v 20:11 | Reagovat

Slyšel to už někdo

2 Martin Rychta | E-mail | 17. dubna 2007 v 14:32 | Reagovat

Dík! Pro všechny zájemce - v pondělí 23.4. od 19.30 je křest v pražském Mánesu (hosté a kmotři:Pavel Landovský, Vladimír Merta, Pod Černý vrch), a o den později "dopitná" v Balbínce. Každým dnesm snad budou funkční stránky www.tresnak.cz , kde budou informace o všech koncertech .  Martin Rychta

3 blackfoot | E-mail | 17. dubna 2007 v 22:54 | Reagovat

To jsem já, Praha, ta děvka. Děte do prdele i s vozovou hradbou dějiny, v kapse mám finský nůž a průkaz filmovýho klubu. Měl by zase přijet Třešňák do Ústí, vzal bych ho k sobě na višňák, mám ho skoro 400litrů.

4 Pallas J. | 17. dubna 2007 v 23:09 | Reagovat

Spartakiáda, to já mám ráda...

..aneb sokolský slet a bolševici

Na začátku osmdesátých let jsme s Vlastou Třešňákem byli náhodou ve Vídni v době sokolského sletu. Zavítali jsme tedy na stadion Admiry nebo snad jiného vídeňského klubu kde se prostocviky odehrávaly. Blízko u vchodu si otevřel stánek Václav Hora, exilový knihkupec, a tam bylo i naše první zastavení. Současně s námi dorazila i jakási bojůvka Sokolů.

Sokol: Prej tu máte knihy od komunistů Kundery a Kohouta...

Hora: Ano

Sokol: Tak si to sbalte a vypadněte...

Odešli jsme také.

2006 - Sokolský slet v Praze - s kýmpak se to bratři paktují? Hudbu ke skladbám složili třeba Michal David, Zdeněk Barták, Karel Svoboda... osvědčení autoři - psali i pro spartakiády a jiné bolševické příležitosti.

Co prodávají na stadionu nevím, už tam nepolezu.

* Spartakiáda - to já mám ráda je z písně Charlieho Soukupa. Toho na Slet nikdo skládat hudbu nepozval

5 blackfoot | E-mail | 18. dubna 2007 v 13:52 | Reagovat

Charlie S. je v Queenslandu v Byron Bay u hipíků, bydlí u kámoše a má rentu, ale né od našeho státu, u nás jí dávaj jenom zasloužilým. Chtělo by to asi zase udělat festival 6tý kultury a tyhle lidi pozvat, dalo by se to udělat na nějaký louce naproti mojí vilce, je to tam opuštěný, pozvem sokolíky a až přijdou, tak jim řeknem "vy jste sokolové?. Odpověď: "Ano". Tak se sbalte a vypadněte! K snídani pivo a zavináče.

6 Skorosloubky J.D. | 23. dubna 2007 v 18:38 | Reagovat

Borůvky a šťastné zítřky

Date: Wed, 20 Jul 2005 09:41:45

Máme borůvky rádi. Ovšem - plody mají nevýhodnou velikost. Také keříčky, na kterých borůvky rostou, jsou nevhodně nízké. Je sice dobré, že nemusíme nosit do lesa štafle, ale sbíraly by se lépe, kdybychom my byli tak 35 - 40 cm velcí. Přestože rybízové bobulky také nejsou větší, má sbírání borůvek ještě jednu - tedy další nevýhodu. Při sběru borůvek není  v podstatě možné se zároveň i opalovat. Ovšem to vlastně může být někdy i výhodou. Nemůžeme se spálit. Občas nám sice může spadnout na hlavu i šiška, ale nemůže nás přejet tramvaj. Také nás nepřepadnou Romové. Viděli jste už cikány v lese? Je to zvláštní, ale budete muset připustit, že jste tam také nikdy žádné neviděli. Že bychom je v polostínu lesa kvůli tmavější barvě pleti přehlédli? (Ne - nejsou tam! Není tam většinou co ukrást). To spíš přehlédneme borůvky, které se mi jeví jako poměrně smuteční. Znám veselejší barvy. Červený rybíz by se v lese bezesporu presentoval positivně a především veseleji. A co se cikánů týče - myslím si, že nikdo z nás nechodí do lesa kvůli cikánům. Ti, co tam kvůli nim chodili, jsou patrně uschováni po ústavech, které bývají obklopeny zdí nebo mřížemi.    Jezte borůvky! Okysličují nám mozek.    J.

7 blackfoot | E-mail | 26. dubna 2007 v 21:17 | Reagovat

Madam Praha...čubka z předměstské pavlače

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama