3. Otevřený dopis VAŠEMU prezidentovi

15. dubna 2007 v 20:59 | Jiří Blackfoot Šerý |  Názory - Články
Pane prezidente,
Je mi to trapné, ale je tady zase neděle a tak vám musím všechno napsat, co jsem zažil, co si myslím, co se stalo, co bych chtěl aby se stalo a tak. Původně jsem si myslel, že vám napíšu už včera, tedy o den dříve, protože ve mě byl obrovský přetlak vám říct všechno radši dřív, ale byl jsem unavený, tak se nezlobte, možná, že to stejně nebudete číst. Ale zpět.
V pondělí nám tedy umřel pan Fišer. Já vím, vy máte své jiné oblíbence/např. Rašín, Stivín, Kodeš, Kodet atd./, ale pro mě osobně byl náš dědeček Bondy duchovním otcem českého undergroundu/stejně jako jiní lidé byli duchovními otci daleko méně podstatnějších věcí/,který by si právem zasloužil vypravit státní pohřeb. Tak jsem vás chtěl poprosit jestli by jste v tom nemohl ještě narychlo něco udělat, dneska už je sice neděle, ale myslím, že by jste tím mohl pověřit někoho z vaší kanceláře. Pan Jirous sice o p. dr. Egonovi prohlásil, že je to infantilní kretén, ale my máničky ho měly/i/ rády/i/, protože psal hezké básničky. Mou nejoblíbenější a také tou nejklratší je jeho báseň ze sedmdesátých let s názvem "SSSR". Její text je tento: SSSR - se sesere. Nakonec to byla i pravda. Mrzí mě, že vždycky když někdo z mediálně známých lidí umře, tak se hned přeruší program a vysílají se jeho filmy, profil apod. Vždyť třeba namátkou p. Sovák měl taky státní pohřeb, protože to byl srandista a lidi mají srandu přeci rádi a nikoho už dneska nechce zajímat, že v 50tých letech běhal se Stellinkou Z. ve svazácké košili ve filmech o budování socialismu. Dr. E. Bondy, Csc. byl myslím daleko větším srandistou, ale masou obyvatelstva nepochopenou. Naše společnost se neúctou k nejvýraznějším osobnostem národa exemplárně vyznačuje, namátkou jmenuji p. Švankmajera, Saudka, Fišera. O těchto lidech se spíše mluví v zahraničí, o tom prvním třeba v Japonsku, o tom druhém v celém světě a o tom třetím na Slovensku a v Austrálii, kde byla dokonce na jeho počest pojmenována nejvetší pláž v Sydney - Bondi Beach. Když jsem letos, pane prezidente, trávil v únoru delší čas v zahraničí, tak jsem měl možnost toto místo asi 2x navštívit a na p. Bondyho si zde vzpomenout a přímo na místě jsem na jeho počest složil tuto báseň: "Bondy, Bondy, Bondy Beach, plná písku a slaných píč". Tak snad jsem vás tímto nějak oslovil a nebo aspoň teď už víte, že p. Fišer umřel. On sice tu Chartu nepodepsal, protože v ní viděl další pokus o novou mocenskou strukturu, ale aspoň teda na její počest nechtěně umřel, bylo mu 77. Ale zpět.
Dále mám na srdci problém s našimi emigranty. Jedná se hlavně o mě. Já jsem to chtěl taky zkusit, ale nedokázal jsem se tam v tý cizině nikde uchytit a tak jsem byl rád, že mě pustili aspoň zase zpátky domů, vždyť kam já bych šel. Rozhodl jsem se raději pro jakousi vnitřní emigraci uvnitř této země. Hodně jsem svým návratem sice riskoval, protože jsem ihned dostal zápal plic, což nebylo normální/vzpoměl jsem si na K.Gottwalda/ a také jsem brzo zjistil, že mám napíchlý telefon, protože naše tajná policie se snaží zjistit, s kým jsem se v zahraničí stýkal. Přitom kdyby se mě zeptali, tak jim to všechno řeknu. Oni se mě ale snaží odposlouchávat i doma a tak musím vždycky pustit všechny kohoutky, abych se mohl svobodně bavit s nějakou návštěvou. Naštěstí ke mě stejně nikdo nechodí a voda mi tady neteče, protože je malý tlak. Tak kdyby jste se taky mohl přes někoho na tohle podívat, vždyť jste sám říkal, že bychom se spíše měli podívat do budoucnosti, s tím já taky někdy souhlasím, obzvláště v tomto případě. Ale zpět.
Další významná věc, která se stala, bylo mé setkání s p. Karáskem a jeho kamarádem p. Londýnem teď v pátek. Dřív byli pořád ve vězení a teď spolu hrají na kytaru a pořád se kamarádí. Vlastně ani nevím jestli je znáte, ale neříkejte, že neznáte p. Karáska, vždyť sedí v tom parlamentě jak se tam furt všichni na sebe čertí a právě p. Karásek je tam společně s p. Fišerovou/pozor, ta není z přízně p. Bondyho/vždycky rozsouděj. Já vím, dneska vám píšu o lidech, které asi nemáte nějak moc v lásce, jsou to ty chartisti, ale jako bývalého kovaného prognostika by vás mohlo zajímat, že právě tito dva byli jedněmi z prvních průkopníků soukromého podnikání v Čechách, tj. lidí, kteří se chtěli ekonomicky osamostatnit. Pronajali si za tím účelem v Řepčicích 1ha pole a zasadili na něm heřmánek a jitrocel. Napřed tam nechtěli zasadit nic a jenom to pole s fiktivní sadbou pojistit na 100 000 a všem vyprávět, že budou bohatý, aby se o tom dozvěděli estébáci a přes noc by jim to pole nějak zničili a oni by pak dostali od pojišťováka těch 100 000, ale nakonec tam teda zasadili ten heřmánek a jitrocel. Udělali si na to i prognostickou rozvahu, která vycházela ve finále na výsledný zisk 40 000Kč. Všechno to zasadili jejich kamarádi máničky. Když se pak plevelilo, tak nerozeznali heřmánek od rmenu a tak dostali ve výkupu jenom 2500Kč. V tomto směru si proto vážím toho vašeho nápadu s kupónovou privatizací, ta byla bez práce a dostal jsem za tu vaší první knížku o 1000 korun víc než oni. Teď už se moc těším na tu vaší další knížku co o sobě určitě napíšete, bude to zase o dalších 5ti letech prezidentování? Tu vaší druhou po té kupónovce jsem nečetl. Teď vám někdy skončí další prezidentské období, že jo? Mě fakt nenapadá nikdo, kdo by to po vás mohl chtít dělat a nebo to chcete dělat zase? Já teda nějak moc tu politiku nesleduju a tak se to snad dozvím třeba v tom TV pořadu T. Brdečkové "Ještě jsem tady".
Tak to je dnes ve stručnosti to nejdůležitější co jsem vám chtěl říct. Omlouvám se a těším se na setkání s vámi zase za týden. Jo, ve středu umřel ještě K. Vonnegut. Tenhle tejden to byly teda jatka, to vám řeknu.
Přítel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekky | 15. dubna 2007 v 21:15 | Reagovat

Zapoměl si na to že Blondákovi bylo 40.

2 blackfoot | E-mail | 15. dubna 2007 v 22:01 | Reagovat

Tomu vpravo? Vždyť tomu je 65!

3 pekky | 15. dubna 2007 v 22:03 | Reagovat

aha ha ha...

4 hunt | 19. dubna 2007 v 16:59 | Reagovat

Posílám ozdravné pochválení..

5 Tomáš Pavel | 21. dubna 2007 v 11:11 | Reagovat

Hm, umřel marxista, estábák, kterej donášel vod roku 1953. Typickej levicovej intelektuál, kterej moralizuje a myslí si, že je gigant a přitom se sám chová jako prase. Takže chápu, že to prezidentovi je jedno.  .....  A já? Já taky brečet nebudu.......

6 Tomáš Pavel | 21. dubna 2007 v 11:12 | Reagovat

Hm, umřel marxista, estébák, kterej donášel vod roku 1953. Typickej levicovej intelektuál, kterej moralizuje a myslí si, že je gigant a přitom se sám chová jako prase. Takže chápu, že to prezidentovi je jedno.  .....  A já? Já taky brečet nebudu.......

7 Skorosloubky J.D. | 23. dubna 2007 v 18:41 | Reagovat

Čas vstávání

Date: Sun, 8 May 2005 07:06:42

A jinak bych si ještě dovolil podotknout, že si myslím, že by mělo být na čase pomalu vstávat. Čas začátku nedělní mše se nezadržitelně blíží a lehké přežehlení puků na svátečním obleku by mělo být více než nezbytné před pravidelným odchodem do kostela.  O čem to asi dnes bude?         J.

8 hovado.Z | 14. května 2007 v 12:15 | Reagovat

Čauvole Pekky! Když tak vobčas čtu ten blog (já nevim co to je, ale asi je to to, co čtu), tak se mi vtírá myšlénka, že Ty máš hovno co dělat a máš roupy a tak děláš píčoviny. Kdybys vole rači dělal něco pořádnýho, a třeba psal ňáký faktůry, abys měl hodně peněz a moh si koupit ňáký užitečný zbytečný krámy nebo ject někam válet se u móře jako to dělá většinová stádní společnost? Né vole - ty musíš furt kecat do kultůry a tak, a pan spisovatel Jiří Blackfoot Šerý píše taky furt pořád ňáký dopisy soudruhovi presidentovi, ale ten je určitě vůbec nečte, na to házení zmačkanejch dopisů do kamen má ňáký ty pseudopravičácký čůráky vokolo jako je ten Jákl umaštěnej máňička, a ten má na to eště určitě ňáký poskoky za naše daně. Tyhlety agenty kágébé ňáký yntelegtůálzkí dopisy vůbec nezajímaj, pro tyhle pilný žáky soudruha Andropova jsme všichni jenom něco, co nechal pes vprostřed chodníku. Pseudodemokratický troubové maj tupou radost, že vyfoukli na 1.máje Letenskou pláň těm zavilejm rudejm stařečkům a stařenkám, který nikdy nic nepochopili a nepochopěj - a přitom na tý pláni jsme je měli tak hezky na vočích a pohromadě, že by stačil jen jeden kulomet. Teďka tam místo toho bude ándrgráundová estráda Ajn Kesl Buntez, všichni tam budou tak hezky proti něčemu, a nikdo tam nebude pro něco. Pro něco užitečnýho. Zase jenom takový stádo jako ti sparťanští fanouškové z přilehlého fodbálového stadiónu. Když jsem byl začátkem 90.let minulého století v AA (= Antikomunistická Aliance), tak tam byli všichni taky proti něčemu, ale nikdo nevěděl, pro co bejt. Před tím estébáckým převratem, kterýmu pak Vašek Havel, kterého mám rád, protože tak hezky bubnuje na barely a píše absurdní dívadlo, říkal "sametová revoluce", jsem měl za prdelí StB, po převratu jsem měl za prdelí FBIS, a furt to byly stejný xichty. Nechci tedy na Letný, mojí milý Letný, kde jsem vyrost, na tý naší pláni žádnou estrádu pokleslých umělců, z nichž nejméně polovina je v seznamech spolupracovníků StB. A jak už jsem tak nějak v ráži, tak se ti přiznám, že jsem nikdy nepodepsal Chartu 77, i když jsem moh, protože naprostá většina chartistů byli spolupracovníky StB. Před tím estébáckým převratem mě soudruzi tak vokopávali holeň, ale byl jsem pro ně jen neškodnej blbeček, kterej akorát nechodí volit Národní frontu ani tu na maso, a nezdobí okna vlaječkami. Po převratu jsem teprv dostával přes držku vod soudruhů, který byli utržený ze řetězu, a jsou doposud, jenom ty největší svině si vyměnili rudou hvězdu za modrýho ptáka, oblíkli se do svatebního kvádra po dědečkovi z 1.republiky a tvářej se jako konzervativní pravičáci. Já jsem teda nikdy nebyl žádnej zasranej pravičák. Nějak nemůžu pochopit, co je "liberální konzervativec" nebo "konzervativní liberál". Když už na tý Letný dělat estrádu, tak s tučným vstupným, ale musí tam bejt řetízkáč a lochneska a Moravanka. A jako "skanzen komunismu" by tam měla bejt vojenská přehlídka - tanky v trojstupu a nízkoletící stíhačky NATO.  Nojo - kdyby tihle pomatenci, pořádající takovýhle estrády radši směřovali svoje úsilí třeba protest proti záměrům radnice Prahy 6, která chce (v mým rodišti!) postavit pomník Ronaldu Reaganovi!!! Vždyť to byl historicky jeden z největších zmrdů na Zeměkouli! To už by taky mohli postavit pomník třeba Pinočetovi nebo Klauzovi nebo železnou sochu železný lejdy Tečrové! Kdyby radši tihle šibalové vystrčili holou prdel na nepovedenýho přiblblýho synka starýho Buše na chystané státní návštěvě! Nebo vymysleli taky něco na toho skorodůchodce Vlka a na tyhle všechny, co tak nezištně milují své bližní!

Kdysi zpívali Plaztycy, že "jen ten, komu je šedesát, může jít se sklerózou klidně spát". Jo, velký hovno. Tady záleží na úhlu pohledu. Teď, když mi bude za ňákou chvíli šedesát (ale nebude - do tý doby sklapnu paraple), můžu říct: "je toho vyblít mnohem, ještě mnohem více!"

To semse rozkecal. Sem nasranej, sem unavenej vole. Hlavně NECHCI s nikym diskutovat, s nikym mluvit a nic, hlavně nechci vidět žádný xichty.

SEM UNAVENEJ!!!

9 hovado.Z | 14. května 2007 v 12:33 | Reagovat

Mylí Pekky! Já nevimvole, mně je to jedno - jestli to chceš smazat, tak to smaž, jestli to nechceš smazat, tak to nemaž. Já sem vopravdu unavenej. Mně fakt ňák nejde vo to psát něco na ňákej infernet nebo interfernet, poněváč lepší je fernet in. Nemám ňáký spisovatelský ambice. Přes ten infernet se domlouvaj jenom teroristi a technaři. Já nejsem ani jedno z toho. Možná jsem latentní technař, poněváč se mi líbí placka kapely Koomurri těch auztralzkejch domorodců, co je šéfuje Morris, a trouběj na takový ty dýně nebo roury nebocotoje vyžraný vod termitů, a tuhle placku si ze svejch cest po Auztrályjy a Tazmányjy přivezl známý cestovatel a spisovatel Jiří Blackfoot Šerý, a mně se ta muzika líbí, a pan spisovatel říká, že je to takový techno. Možná jsem i latentní terorista, protože mít atomovou bombu, tak si na ní sednu a okamžitě jí vodpálim. Dokonce by mi bylo jedno, jestli je čistá nebo špinavá. Já ti nevimvole, jestli je na světě nějaký místo, kde bych chtěl bejt. Možná v ňákým háji, třeba urnovym. Ruská vokupace mě tehdy zastihla na dovolený v Tatrách v tehdejším Československu, a tři dny jsme se autem prodírali mezi ruskejma tankama domů do Prahy, po polních cestách a tak - žádná prdel. Pak jsme s přáteli uvažovali, kam utýct před rusem. Někdo chtěl do kanadskejch lesů - ale co tam - furt jen samý stromy a vobčas ňákej medvěd. Do JůEsEj taky né, protože celá ta "americká demokracie" je jen vobyčejnej fašismus. Velice dobře to dovedl vystihnout třeba Frank Zappa. Nikdy jsem nesnil vo americkym snu. A ty zasraný germány taky nemám rád ani ty sudetský a žádný - jakožto Slovan vůči nim primárně pociťuji nedůvěru. Někteří přátelé odjeli, Kačer zabouch železnou voponu a bylo. V naší rodině se považovalo za zločin bejt třebas i jen v odborech, a na zdi hned v předsíni visel vobraz T.G.M. a vo kus dál vobraz Beneše, aby hned každej věděl. Děda se znal se starým Masarykem i s Benešem a dost kamarádil s Honzou Masarykem, tak sem měl tutový posudky. Pořád sem se divil, proč mě furt nechtěj vzít na žádnou vysokou školu. Teď se zase rozkecal, dyť já nechtěl psát žádnej žyvotopyz ani to kůrykůlům víte nevíte. Tak už jen stručnou poznámku - velice mě dojímaj tihle pravičáci - jsou to většinou schopní hoši, poněváč maj tenhleten VÚML - příkladně třeba můj soused z Letný Vláďa Dlouhej, ten chodil do stejný základní školy v Umělecký ulici jako já, ale naštěstí jsem s nim nebyl ve třídě, poněváč je cucák a byl níž. Je přesně ten typ, že kdyby se sem přikutáleli Číňani, tak už dřepí na plastice skrzevá šikmý voči. Nebo roztomilej pravičák je Vlastík Tlustý. No a tak nám tady už ňákejch 17 let vládne Prognostickej ústav - prodloužená ruka KGB. Vždyť ho přece zakládal soudruh Andropov. O těch starejch kamäräden jungen burschen z Prognosťáku přece ani nemusim rozvádět úvahy. Když se mi vlóni rozpadla krční páteř, napsal mi pan spisovatel Šerý, že by pro mě bylo nejlepší, kdybych byl bezpáteřnej. Nojo, tihle soudruzi to maj dobrý - nehrozej jim zdravotní problémy s páteří. Nedávno se v okruhu současného disentu objevila zajímavá theorie, že ten estébáckej převrat, kterýmu se někdy říká "sametová revoluce", připravila CIA. Není to nepravděpodobné, protože za většinou všech lumpáren ve světě byla vždycky CIA. Ale mně se tomu nechce věřit - já nikdy jsem nepodceňoval KGB - myslím, že CIA byli proti nim jen trapný amatéři. Řešení tento problém nemá, je to jen otázka diskuse vo hovně. Já jsem prostě životem zklamaný člověk, který se celý život těšil na provázkové slavnosti, a soudruzi mě přechcali "sametovou revolucí".

Normálně jsem spíš tichej člověk, kterej toho moc nenakecá - takhle příšerně užvaněnej jsem z únavy. Starej a unavenej. A zhnusenej.

S pozdravem "SMRT PRÁCI!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama