Otevřený dopis vašemu prezidentovi

31. března 2007 v 6:20 | Jiří Blackfoot Šerý |  Názory - Články
Otevřený dopis vašemu prezidentovi.
vážený pane prezidente, je mi to trapné, ale dozvěděl jsem se od jednoho mého známého, že neví kolik roků má záruku na digitální foťák, tak jsem mu řekl, že podle tý Evropský unie jsou to tři roky a on mi to nevěřil, až nakonec se stočila debata na to, že je o vás známo, že jste proti tý Unii evropský a já jsem si dělal takovou legraci, že se vás na to zeptám osobně jestli to nevíte s tou zárukou nebo aspoň vaši poradci. Předem mého dopisu vás zdravím.

Ten můj kamarád není sice žádný prezident, ale má podobný název svojí firmy - DBdent. V tomhle státě vám teda musím pane prezidente říct, že si může prezidenta dělat skoro každý nebo spíše, že je tu hodně prezidentů v různých funkcích. Já jsem byl také prezident jednoho kulturně-sportovního bulvárního časopisu, než jsem poznal co je to tam za čuráky. Promiňte, já vím že tak nemluvíte, ale nemohl jsem jinak. Já se osobně přiznám, že jsem tou vaší volbou tenkrát zrovna nadšenej nebyl, ale když se na to podívám s odstupem času, tak zjišťuju, že je nakonec dobře, že jste to prezidentování po tom Havlovi vzal, i když asi s velkým sebezapřením, nebo se mýlím? Víte, já žiju na takové malé vesnici s takovými všelijakými lidmi, kteří pořád na něco nadávají, to jsou ty věčně nespokojený Češi, tenkrát když jste ještě nebyl prezident, tak říkali třeba, že "za všechno může ten Klaus s tím Havlem, hlavně že voni se maj dobře a maj ty svoje milióny", jó, takhle to přesně říkali a já jim říkal lidi neblázněte, vždyť to někdo dělat musí. Já se teda musím přiznat, že jsem do nedávna ani nevěděl jestli ještě to prezidentování děláte, není o vás skoro vůbec slyšet, asi máte taky svejch starostí dost, zato ten Havel, vo tom bylo slyšet pořád, pořád se chtěl nějak zviditelnit s těma svejma kamarádama z tý Charty a proto se mi třeba tenkrát líbilo jak jste v televizi v tom pořadu Krásný ztráty říkal, že vás ta Charta nezajímala, že jste celou tu dobu prožil s písněmi Ivana Mládka na rtech a když byl hezký den, tak jste šel po tenise do klubu na Jirku Stivína. Já taky vlastně nevím co z toho tenkrát ty Chartisti měli, jenom problémy, nikdy bych takovou věc nepodepsal, nejsem přeci blbej, dokonce ani tu Antichartu bych nepodepsal, nejlepší je vůbec nic nepodepisovat. Já vím, že teď to máte v úřadě hodně těžký, jenom těch podpisů co musíte denně udělat. No tak to vidíte kam jsem to až zašel, vždyť původně jsem se vás chtěl zeptat jenom na tu záruční dobu na ten digitální foťák, tak kdyby jste si náhodou vzpoměl kolik že to ta Evropská unie poskytuje, tak mi prosím odepište, budu rád. Omlouvám se také, že jsem se třeba v něčem spletl a že neznám třeba i ty nejzákladnější věci, ale já jsem teď žil v únoru dlouhou dobu v zahraničí, tak jsem ztratil o některých věcech přehled a dodnes mi unikají souvislosti. Taky mi prosím dejte vědět jestli bych vám nemohl napsat častěji když nebudu zase něco vědět, koneckonců by se z toho mohlo vyvinout takoví určitý kamarádství, no to je asi silný slovo, ale jako občan se nebojím ho použít. Doufám taky, že nezneužijete své pravomoci soukromého činitele a nedáte mě třeba za tohle psaní do vězení nebo zabít. Může to zůstat všechno jenom mezi náma dvěma. Já to teda teď pošlu tomu svýmu kamarádovi a von s tím prý něco udělá. Omlouvám se a děkuji. Přítel.
Zpráva bude odeslána s následujícími přílohami:
PRAHA538

Poznámka: Jako ochranu proti počítačovým virům mohou některé programy zabraňovat odesílání nebo přijímání některých typů příloh. Informace o způsobu zpracování příloh ve vašem počítači zjistíte v nabídce nastavení zabezpečení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blackfoot | E-mail | 31. března 2007 v 9:12 | Reagovat

Já teda nevim, ale myslím si, že ten váš prezident neodepíše, jenom se třeba tak koutkem usměje a něco možná i takovým tím svojím přeslazeným rozmazaným hláskem něco utrousí. To vůbec nebylo potřeba mu psát, to s těma botama vím i já, protože jsem pro Evr. unii, jsou to třiroky.

2 blackfoot | E-mail | 31. března 2007 v 12:31 | Reagovat

Já jsem to splet, jak jsem teď žil delší dobu v únoru v zahraničí, nevím jak jsem přišel na ty boty, i když na boty dává Evropská unie taky 3 roky záruku, tak se ale jednalo o foťák, ale to je to samé

3 ivana | 31. března 2007 v 13:19 | Reagovat

Jiriku, zlaticko...

4 hunt | 1. dubna 2007 v 17:58 | Reagovat

Co tu děláš kde je pekkouš

5 pekky | E-mail | Web | 1. dubna 2007 v 18:14 | Reagovat

Ahoj Kamaráde jsem neobyčejně štasten že jme jak se říká "dali hlavy do hromady" samozřejmě že nevím jak to dlouho vydrží - znáš to v našem společnén životě vznikali určité kamarácké pauzy ale já si myslím a proč né že naše vzájemná tolerance se vykultivovala a žádnejm dalším bouřkám již nedojde. Přítel

6 Jan Werich | E-mail | 3. dubna 2007 v 16:53 | Reagovat

Vážený pane Šerý.

Těší mne, že máme toho tolik společného. Já také žil a nejen celý únor v záhrobí (což je uznejte ještě dál, než v zahraničí) a tudíž i mě, stejně jako Vám, uniklo spousta souvislostí.  Dokonce jsem se i trošku sám zasloužil o to, aby chartisté měli, jak s úsměvem říkáte i ty své vytoužené problémy. Svým podpisem a neochvějnou rukou jsem hrdě a nezlomený podepsal antichartu. A nebylo to těžké. Ruku na srdce, když jediným přáním člověka je jenom to, aby už byl v téhle zemi, hezké, střediskové, jednou pro vždy klid, mír a blaho. Jenže co je to podpis? Když vezmu tužku a kroužím nesmyslně rukou po papíře? Nebo i to, když tady na tom světě něco po sobě zanechám? Když si vzpomenu jak jsem na přechodu pro chodce šoustal věčně Voskovce? I to je podle mne podpis. Podpis na tomto (nyní spíš onom) světě.

Jan Werich v.r.

p.s. A záruka na digiťák je jen dvouletá.

7 Skorosloubky J.D. | 23. dubna 2007 v 18:22 | Reagovat

Problém s otvíráním svorky

Datum: 12.7. 2005, 11:02 - před 7 dny

Nevím, jak se ta věc vlastně jmenuje správně, ale popsal bych ji například jako kancelářskou sponku. V computerové komunikaci je samozřejmě jen symbolická. Tu opravdovou člověk sejme z jakéhosi fasciklu a tím pádem jsou potom jednotlivé listy opravdu jednotlivé. U computerové komunikace si na ni člověk ťukne a ona se má otevřít. U některých sdělení si sice ťuknu (klepnu), ovšem tím je akce u konce, aniž by se po klepnutí něco přihodilo. Nevím však, zda to nemá co činit se symbolem špendlíku, které se používají u takových těch korkových předsíňových boardů. Ale i tak: hezky den!    J.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama