Kniha o kulturně - uměleckých aktivitách na Ústecku.

11. března 2007 v 19:50 | Milan Pekky Bouška |  Pozvánky - Akce

Křest knihy proběhne ve středu 21. 3. od 19.30 ve Filmovém klubu Aula na Pedagogické fakultě UJEP, České mládeže 8 v Ústí nad Labem.

V březnu 2007 se vydává kniha Skryté vrstvy s podtitulem Rozhovory o kulturních a uměleckých aktivitách v Ústí nad Labem a na Ústecku od konce 70. let do roku 2006. Obsahem publikace je patnáct dosud nepublikovaných interview s umělci, organizátory, publicisty a dalšími aktivisty na poli místní kultury vposledních třiceti letech.

V knize o rozsahu dvě stě stran se objevují rozsáhlé rozhovory publicisty Jaroslava Balvína ml. např. s profesorem a malířem Jiřím Bartůňkem, muzikantem, zakladatelem Radioclubu a Ústecké kulturní platformy ´98 Milanem Pištěkem, dramatikem Karlem Tománkem, performery Radimem Neuvirtem a Nargym, členy kapely Houpací koně Janem Brambůrkem a Jiřím Imlaufem a dalšími osobnostmi různých generací a různých umění a zájmů. Řeč je tu mj. o tom, jak vznikl v Teplicích punk a později performance-group Vyžvejklá Bambule, jak v roce 1989 probíhala labskoústecká studentská a divadelní revoluce, co to je ústecký okruh výtvarníků, jaká byla ústecká rocková a nezávislá divadelní scéna 90. let, apod. Jednotlivá interview jsou doplněna bohatou archivní fotodokumentací.
Kniha Skryté vrstvy s portréty fotografa Jakuba Vrhela a v grafické úpravě Jiřího Hanka vychází za podpory Města Ústí nad Labem v labskoústeckém nakladatelství Grafobal Pres, specializovaném na regionální literaturu, jako jeho 7. publikace.
Knihu uvede Radim Kopáč - literární kritik a šéfredaktor Portálu české literatury Ministerstva kultury České republiky (www.czlit.cz). Během programu zahrají a zazpívají písničkář a vůdčí osobnost Houpacích koní Jiří Imlauf, skladatel a producent Jan Brambůrek, performer Nargy a unplugged i vokální trio Luny´s Mood. Pořadem budou provázet komiksoví hrdinové ze starých Čtyřlístků Střapeček a Metlička v podání členů Vyžvejklé Bambule. Vstup bude zdarma. Na křtu bude kniha k prodeji za zvýhodněnou cenu, poté bude dostupná mj. v labskoústeckých knihkupectvích a v distribuční síti Kosmas (www.kosmas.cz).
Jaroslav Balvín
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pekky | E-mail | Web | 11. března 2007 v 19:58 | Reagovat

Byl sem slušně požádán, někerý aktéry známe i osobně tak se ptám : proč né ?

2 blackfoot | E-mail | 16. března 2007 v 21:23 | Reagovat

Chtěl bych k tomuto říct sám za sebe jako soukromou osobu,která má právo na určitý názor, že největší kulturně-uměleckou aktivitou tady na tom ústecku je umění dožít se vůbec nějaké kulturně-umělecké aktivity,protože je tady ten špatný vzduch z těch továren, takže všichni lidé, kteří se tady něčeho dožijí, tak jsou umělci.To není umění žít někde kde je čerstvý vzduch jako třeba v tý Americe, ale umění je žít a být dělníkem či mistrem umění přímo v epicentru oblasti zastoupené kompletním spektrem Mendělejevovi tabulky prvků. Já osobně bych to teda nějakou knihou nezlehčoval, protože se tam všichni místní lidé-umělci nevejdou. Zároveň se omlouvám, jestli jsou některé mé myšlenky chaotické, ale doteď jsem delší dobu žil v zahraničí a spoustu slov j sem tudíž zapoměl, možná že ani slovosled nebude správný. Člověku to přeci jenom chvilku trvá, takové návraty nejsou vůbec lehké, ten kdo žil delší dobu v zahraničí stejně jako já, tak moc dobře ví o čem mluvím.

3 blackfoot | E-mail | 17. března 2007 v 12:51 | Reagovat

Ještě bych k tomu chtěl dodat, že když se člověk vrátí z delšího pobytu v zahraničí jako jsem se vrátil já, tak tomu časovému posunu, hlavně teda únavě a otočenému spaní se odborně říká jet-lag.

4 Magouš | E-mail | 30. března 2007 v 16:11 | Reagovat

Gdo to napsal? Fred jo?

5 Skorosloubky J.D. | 23. dubna 2007 v 18:29 | Reagovat

SUICIDE BY COP

Datum: 19.7. 2005, 09:05 - dnes v 09:05

Parkinheymer je ošklivou kombinací dvou zlých onemocnění. Situace nositelů této nemoci bývá mnohdy prakticky neřešitelná a protože nikdo z nás neví, co nás jednoho dne čeká, presentuji tady theoreticky jednoduchý návod k řešení. Může být i řešením jiných bezvýchodných problémů. Hodí se hlavně pro ty z nás, kteří nemají k disposici střelnou zbraň, trpí závratí při skocích z okna či nějakého přístupnějšího mostu a nemají dost odvahy ke skoku pod vlak nebo pod metro. Pod auto neskákejte principielně. Mnoho řidičů umí kličkovat a mohli by se vám vyhnout. Každý další pokus bývá nesrovnatelně těžší než byl ten první. Kupte si poplašnou pistoli (může to být i slušně udělaná hračka - neměla by mít pastelovou barvu) a ukradněte někde v sousedství malé dítě tak, aby to někdo z rodičů viděl na vlastní oči. Může to samozřejmě být také dědeček, babička, nebo případně i pečovatelka mateřské školy. Potom důrazně ohrožujte pistolí (revolverem) dítě. Dítěti to neublíží, a kdyby mělo vzniknout napětí, dítě si uleví do kalhot. Šance, že budete odstřeleni policejním odstřelovačem, stoupá samozřejmě závisle od vašeho hereckého podání a omáčky dramatu. Řešení, pro které jste se rozhodli, se opravdu mezinárodně jmenuje SUICIDE BY COP.   J.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama