Žakys...POSTAVÍM SI DŮM Z KONOPÍ...

11. října 2006 v 21:04 | Milan Pekky Bouška |  Názory - Články

Stěny budu mít ze zelený...

(Marsyas)
a jak to bylo a bude dál ?
Dům z konopí začal stavět Petr Žáček v Podviní u Trnovan na Litoměřicku. Kvůli technickému konopí se však již dvakrát střetl se zákonem. Stavbu domu totiž neohlásil a stavební úřad proto chce, aby jej zboural.
Z konopí se dá udělat karosérie na automobil, palivo do automobilu, postavit dům, upíct chleba, a to bych tady byl do zejtra do rána, kdybych měl říct všechny ty věci. Minimálně třicet tisíc produktů je potvrzenejch. Petr ŽÁČEK
  1. Policie navíc začala zkoumat konopí a zjistila, že obsahuje o pět procent omamné látky THC více, než povoluje limit. Žáček se teď odvolává proti rozhodnutí soudu, jenž jej odsoudil na dva roky podmíněně za výrobu drog.
  2. "Je historickou pravdou, že nebýt konopí, Kolumbus by nikdy neobjevil Ameriku. Z něj se totiž dělala lana, plachty, olej a dalších tisíc věcí. Má i vynikající izolační a pevnostní vlastnosti. Tak proč by z konopí nešel postavit i dům?!"
  3. Postavit dům z obnovitelných zdrojů je geniálně jednoduchý nápad. Neničíte životní prostředí a stačí vám jen kámen, písek, vápno, hlína, dřevo a dále samozřejmě konopí. Když vše funguje, jak má, ještě můžete konopím v zimě topit. A ze semen se zas dá vyrobit olej nebo upéct chléb. Náklady jsou minimální. A navíc má dům z přírodních materiálů podle Petra Žáčka i pozitivní energii.
  4. Případ pana Žáčka dobře ilustruje některé potíže moderní protidrogové války, ale na druhou stranu by neměl svádět k unáhleným generalizacím. Trnovanský stavebník byl obviněn podle slavného paragrafu 187, který do českého právního řádu v roce 1999 prosadili lidovečtí politici s cílem snížit poptávku po drogách.
  5. "Sousedi sepsali petici za odstranění stavby, nechápu proč. V současné době probíhá řízení o odstranění mého milovaného domu.
    Pořád si myslím, že se s úřady dohodnu a že pochopí, jakým přínosem může být experiment.
  6. Úředníci rozhodli, že budou experimentální stavbu do jara příštího roku tolerovat, i když by ji podle běžného postupu nechali zbourat. Stavitel domu Jiří Žáček totiž nemá projekt, ani posudky hasičů a hygieniků.
  7. Muž, který vidí ve stavbách z konopí budoucnost, vítá, že dostal odklad. Dál chce ale postupovat tak jako dosud. Nejdřív hodlá stavět a pak teprve kreslit a shánět posudky. "Přede mnou to nikdo nikdy neudělal a já hledám cestu, abych to do nákresů nanesl správně. Tak musím zkoušet, jak to funguje," vysvětluje stavitel domu Petr Žáček.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pekky | 11. října 2006 v 21:07 | Reagovat

Vyhlašuju Brigádu na podporu dostavení jeho stavení.

2 greeny | 11. října 2006 v 21:53 | Reagovat

zahulíme

3 Magouš | E-mail | 12. října 2006 v 9:25 | Reagovat

Připojuju se k brigádě, ale chtělo by to pěknou petici. Kdo to sepíše? Magouš

4 Pazout | 12. října 2006 v 10:02 | Reagovat

Zakys,

to je bomba

vydrz, ty kuku!

Kdy bude brigada?  Mozna se najdou dobrovolnici!

diky za toho cvanhaka

Standa

5 pekky | 13. října 2006 v 9:06 | Reagovat

Dovoluji si taky upozornit na osobu z vašeho volebního obvodu-Pomol jste ? :

http://usti.blog.cz/0610/zakys-postavim-si-dum-z-konopi

Z uctou k vám oběma - to se o jiných obvodech říct nedá !

.

.

Majloval : Pekky, Míla, Tlustej, Bouška - Mob : 603 964 098.

                ICQ : 303 560 637, Skype přihlašovací méno : pekkky.

www.usti.blog.cz

----- Original Message -----

From: "Zdeněk Bárta" <bartaz@senat.cz>

To: <pekky@dbdent.cz>

Sent: Wednesday, October 11, 2006 9:12 PM

Subject: Otevřený dopis ministru Vondrovi

Vzhledem k tomu, že nemám jinou možnost bránit se proti útokům ministra

Alexandra Vondry, než formou otevřeného dopisu, dovoluji si Vám jej

nabídnout k

přečtení  na mých webových stránkách

http://www.zdenekbarta.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=337&Itemid=38

6 blackfoot | E-mail | 19. listopadu 2006 v 21:06 | Reagovat

Já teda tohodle stavebníka co staví z tý marihuany neznám, ale myslím, že to je dost nepraktický, vůbec si třeba nedovedu představit, jak bude zavírat dveře, aby mu to těsnilo, aby tam neměl zimu, když do tý marihuany nejde zafrézovat švédský těsnění. Asi je to jenom takový experiment, vždyť já jsem nebyl jiný, taky jsem to jednou kouřil, ale nejsem na tom závislý, postavil jsem si domek radši z cihel, kamene a dřeva. Ale třeba je to u toho pána otázka peněz, třeba jich tolik nemá. U mě to otázka peněz totiž vůbec není, jsem jeden z nejbohatších lidí ve státě a vždycky když se mi něco líbí, tak si to jdu prostě koupit. Stejně je to jedno z čeho je třeba střecha, protože ta se dá vykouřit třeba i z hliníku, o tom ví přeci své můj kamarád co mu patří tyhle stránky, tomu se to stalo na tý jeho Hitlerově chatě ve Šluknově. A to zkoušel všemožný krytiny a vždycky mu je vykouřili.

K těm drogám bych chtěl ještě říct, stejně jako Bukowski, že na tý trávě se dá jakžtakž přežít, ale chlapský je když si dáte pod jazyk LSD a vodplujete všichni třeba DO PRDELE a nemusíte se pořád oblíkat a svlíkat když chodíte před hospody vykuřovat a votravovat ostatní, kteří přišli do hospody vzájemně komunikovat. B.

7 Garfield | 20. listopadu 2006 v 14:44 | Reagovat

Blackfoote, umej si nohy a bud´už trochu tolerantní, nejsi tady sám.

8 podívej...... | 16. května 2007 v 20:19 | Reagovat

nazdárek podívejte se na muj blog:http://maryhuana007.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama