Bude líp

5. května 2006 v 13:12 | Milan Pekky Bouška |  Názory - Články
Takže tady můžeš zdělit CO-KDO-KDY-KDE-SKÝM-JAK a PROČ můžete napsat ve stručný formě rovnou do komentářů a pro pověšení delších a zásadních článků napiš email. Takže díky a sem zvědav co se dovíme.......


Od dob přistání pana Neila Amstronga na Měsíci v roce 1969 a po okupaci spřátelenejch vojsk tehdejší Varšavský smlouvy sem se rozhodnul že pudu do opozice(vlasy,džíny,odchody do lesa a do hospody)ale v tu dobu jak je člověk mladej a blbej tak to stejně neví ale stál jsem si za svým snad pořád, takže dneska podle toho zvolit taky nebude nic snadnýho ale pudu to ho protože jak řikal muj táta na zvolení musíš mít aspoň dvě možnosti a to teť mám. Za komoušů sem měl jen jednu a povinost. Volit tuto možnost sem s obtížema hrdinsky odmítal...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mánes | 5. května 2006 v 13:21 | Reagovat

no vlastně postrádám rubriku "jáhly na sto způsobů" - odkaz umístit hned pod "kam do hospody"

2 Zelí | 5. května 2006 v 13:22 | Reagovat

Tak jsme v březnu pracně vyplňovali daňová přiznání a přehledy na zdravotní a sociální pojištění,abychom se v květnu jen tak bokem dozvěděli,že je všechno jinak a to zpětně za duben.Zvýšil se totiž minimální vyměřovací základ,protože ministerstvo financí nedokázalo spočítat průměrnou mzdu za rok 2004!Opravdu si pane ministře myslíte že jsme tu proto,abychom napravovali vaše minely?Dokážete alespoň spočítat kolik budou stát všechny ty změny trvalých příkazů a příkazů k úhradě?

Tak si nás ještě trochu podojte,je to doufám že z vaší strany(soc.dem), naposled.

Petr Zelenka-živnostník

3 Pazout | 5. května 2006 v 13:23 | Reagovat

nazdar Milan, ja jsem ted mimo mesto f Kanade a pak do New Yorku.

podivam se na to pozdejc

pazout

4 Lukas | 5. května 2006 v 13:25 | Reagovat

Díky. Vždycky, když pošleš zase nějaký odkaz, tak tam hned vlítnu. Co by vás tak mohlo zajímat, třeba jak jsem se přestěhoval ze severu (kde stromy k Krušnejch dorostly) na jih (kde je sežral - zatím ne všechny - ekology velmi oblíbený kůrovec), jak na severu je dobře a na jihu strašná zima a vánice, jak Vám stejně vždycky všechnu tu naši vodu pošleme do té překrásné Brány Čech (a bude prý hůř) ... Snad nejakej ten příspěveček pro starýho kronikáře vyplodím.

Měj se moc fajn a hodně internetových sil

5 Rosta | 5. května 2006 v 13:39 | Reagovat

Pokud zrovna nezijete v Patagonii (i kdyz i to je mozne) pak vam jiste neunikla nejnovejsi zvireckost ... ehm, policejni zakrok... prazske policie proti pani Katerine Jacques. Pani Jacques je mlada zena, pry politicky cinna v jakesi funkci, dokonce za Stranu zelenych, coz znamena, ze asi bude mirne potrhla, ovsem v tomhle pripade stala na chodniku se svymi dvemi detmi a pokrikovala a protestovala proti pruvodu neonacistu, ktery byl ochranovan s neonacisty sympatizujici (to neni zadne tajemstvi) prazskou policii. Prazska policie je vubec uzasne dilo - mladi policiste, kteri slapou chodnik a tlucou lidi jsou ve velke vetsine sympatizanti neonacistu, skinheadu a takove zvere, kdezto jejich sefove jsou bez vyjimky byvali clenove KSC - a velice dobre si rozumi. Go figure. Pani Katerina Jacques muze byt trikrat blazniva, ovsem v civilizovane zemi, za kterou se Ceska republika dnes vydava, ma i blazniva zenska pravo a povinnost protestovat proti pruvodu neonacistu. To aby bylo jasno.Prave dosla, dosud neoverena informace pravi, ze i ten co tam pacifikuje vrestici pani Jacquesovou pry slouzi u policie od roku 1987. Dalsi komunista.Video zaznam celeho napadeni vrestici zenske s dvema detmi prazskou policii je na internetu a muzete si to prohlednou na adrese  http://webtv.idnes.cz/ A ted prijde to dulezite:  Na tom videu jeden z policajtu, kteri "pacifikuje" mladou zenskou ma v ruce pistoli. Pistoli vytazenou z pouzdra. Pistoli namirenou na povalenou zenskou, na ktere uz kleci dalsi policajt. Dovedete si to predstavit v te zle Americe? Za neco takoveho by tady chudaka policajta ukrizovali a zavreli. V Cesku je to normalni. Neverite? Overte si to sami, najedte si na 54 vterinu zaznamu na http://webtv.idnes.cz/ Je to tam, policajt drzi pistoli!  At mi ted nekdo vyklada, ze Ceska republika není komunisticko-fasisticky stat! Je to na vas.                                                  Rosta

6 Prófa | 5. května 2006 v 16:55 | Reagovat

Základní škola ve Velkém Březně

pořádá

14.  výstup na Milešovku

6. 5. 2006

1819 první známý výstup cestovatele Alexandera von Humboldta v doprovodu pruského krále Friedricha Wilhelma III. na Milešovku. Mezi slavnými dobyvateli najdeme např.: Karela Hynka Máchu, Jana Nerudu, Karla Jaromíra Erbena, Jaroslava Vrchlického, Boženu Němcovou, J. W. Goetha a kolem Milešovky jel v dostavníku i  H. Ch. Andersen.

1820 za podpory českého místodržitele hraběte Chotka získává hostinský Weber povolení založit na vrcholu Milešovky hospodu.

1903 přijímá teplický horský spolek Gebirgsverein rozhodnutí postavit na vrcholu Milešovky meteorologickou observatoř prvního řádu s vyhlídkovou věží pro turisty.

1904 dokončena výstavba observatoře.

1905 1.1. zahájeno pravidelné, nepřetržité meteorologické pozorování, trvající do současnosti.

1905 - 1938 Rozmach a rozvoj vědeckého bádání i turistických a společenských aktivit. Observatoř je ve správě Německé univerzity v Praze a získává postupně evropské renomé v geofyzikálním bádání. Vrchol hory se stává prestižním místem cestovního ruchu, turistických a vlastivědných aktivit. Restaurace na vrcholu (trvale němečtí provozovatelé) se přeměňuje postupně v turistický hotel s ubytovací kapacitou až 45 lůžek. Vrchol je parkově upraven, v sezóně na vrcholu promenádní koncerty, cíl návštěv lázeňských hostů z Teplic a Dubí. Roční návštěvnost 10 - 15 tis. osob.

1939 - 1945 Observatoř začleněna do meteoslužby wermachtu, přístup na věž pro veřejnost uzavřen.

1945 - 1990 Observatoř přebírá Univerzita Karlova v Praze, po založení Československé akademie věd přechází observatoř do jejího Geofyzikálního ústavu - následně do Ústavu fyziky atmosféry, který jí spravuje dosud. Meteorologické vědecké práce stále na vysoké úrovní, observatoř má vysokou prestiž v evropské meteorologii.

1945 - 1968 Turistické služby, (již pouze provoz restaurace, věž pro veřejnost již trvale nepřístupná), přebírají postupně nejrůznější organizace: Pohostinství, Vzlet, Jednota, Restaurace a jídelny. Vrcholový areál, mimo objekt observatoře, v trvalém úpadku, bez komplexní a cílené péče, bez jakýchkoliv udržovacích tím méně investičních nákladů.

květen 1993 První historicky doložený společný výstup žáků Základní školy ve Velkém Březně. Na chodbách školy se postupně objevují  skupinové fotografie dobyvatelů z jednotlivých výstupů.

1996 - 1997 Nesmělé začátky činnosti obecně prospěšné společnosti Milešovka a hledání cest, způsobů činnosti, zapojování osobností, hledání podpor u institucí.

1997 V druhé polovině roku výrazná konsolidace společnosti, sestavení dlouhodobého rozvojového plánu „Sanace a revitalizace vrcholu Milešovky". Získání první výraznější finanční podpory od nadace Partnerství prostřednictvím občanského sdružení Společnost přátel Českého středohoří.

16. 12. 1999 Dramatický kroužek Základní školy  ve Velkém Březně secvičil a sehrál divadelní představení - podle pověsti  o Milešovce – Větrná hora.

1993 – 2002  Každoroční výstupy na Milešovku pořádané Základní školou  ve Velkém Březně, při několika výstupech byla na vrchol z Velkého Března vynesena a zasazena bříza.

prosinec 2000  Vydána barevná originální pohlednice u příležitosti každoročních jarních výstupů na Milešovku, které pořádá Základní škola ve Velkém Březně. Pohlednici vydala a škole  věnovala firma SUNRUBICON. Pohlednice se stává sběratelskou raritou.

5.  května 2001   9. výstup žáků Základní školy ve Velkém Březně provázelo velice nevlídné počasí. Teplota 3°C!

7 Vojta | 5. května 2006 v 16:58 | Reagovat

Kurva vole já přijedu, ale mě dělá velikej problém něco sesmolit poňeváč to moc neumím a sem moc pohodlnej. Já bych taky poslal třba ňaký fotky nebo ňeco, ale to uš neumím vůbec. Jinak ale aspoň všecko čtu. Estli se mnou ňegdo pojede nevim, protože tady je to s lidma jak s kozama na leďě. Vobdivuju teda čoveče jak si činorodej.A teť se mi to nepodaří vodeslat a budeš si myslet, že na tebe seru.

Mi dyštak potvrť žes to vobdžel. Budu mít radost, že nejsem takový nemehlo.

8 Pekky | 5. května 2006 v 17:29 | Reagovat

Seš báječnej....

9 Pekky | 5. května 2006 v 17:40 | Reagovat

Jo a jedem na 3 dny na kolo takže se semnepodívám a nebudu teda tady nic dělat......

10 Pekky | 9. května 2006 v 18:28 | Reagovat

Tak jsme se vrátili a cestou ve vlaku sem potkal Freda a že sem bude dávat věci z Přehledů a řádně nám to procenzůruje a zbaví nás zbytečný vaty jinak kolem 200km žádná hádka,jeden můj pád s kolem do rybníka na Branžež dva podširáky(bylo teplo i manželce).   Pár hnusnej vobědů a nádherný pohledy do jarní krajiny, bez defektu pneumatik...a jeli čtyři kusy.

11 Frnta | 10. května 2006 v 14:23 | Reagovat

Neco Ti posílám a dávej si z toho do blogu co chceš, včera kondiční běh okolo skládky Všebořice, zítra s vojskem babinským na letičtě Praha Kbely.

Čtvrtek 4. máje jsem táhnul vláčkem do Litoměřic, jakési jednání, tak se to svolalo do hospody U Petříků, docela milé a tradiční místo. Trocha ekonomiky – lístek stojí celých 12 korun zpáteční, za to nemám ani půl piva, pomalu. Jen jedna zajímavost, na nádraží střekovské chodím přes lávku – montovaná příhradová konstrukce, která má vně v rámech docela husté ocelové pletivo odkloněné od konstrukce zhruba 45 stupni. Dyž na to kouká běžný človícek, tak si říká na co to tady to zařízení vůbec je, zábrana to není.

Já to ovšem vím, někdy v 50 letech, když se elektrifikovala železnice, tak se stal jeden malér. Jakýsi klučík čůral z tohohle mostu na vlaky a zabil ho elektrický proud. Takže ta síť je tam jenom z tohohle důvodu ( souvisle se pročurat nedá ) a ten malér byl taky důvodem k tomu, že to musí mít most každéj. Zajímavé na tom je, že si člověk haldu takovýhle pitomostí pamatuje, co bylo ovšem včera, to už je horší.

12 Gaudencie | 10. května 2006 v 22:17 | Reagovat

Schválně, že tu nudu nedočteš:) ... tělesno dnes netrénuji, ... dneska jsem pracovala jen 9 hodin, ovšem jako konzultant - naslouchání, analýza, návrh řešení, mluvení, zodpovědnost, mluvení, mluvení, ... teď už mluvit nemusím, to je dobré, právě obnovuji databázi z dnešní akce, píšu návod pro migraci dlouhodobého majetku na zítra,  chystám písemné plány na akce v nejbližších dnech pro sebe a své kolegy, ... a mezitím kontroluju došlé výpisy z účtů a investic, platím daň z nemovitosti - ten Internetbanking je požehnáním, ... a mezitím ukládám potraviny, co jsem nakoupila, myju nádobí a trochu nosím předměty na správná místa v domově, odbíhám k pračce, krémuju zimní boty na uložení, třídím jarní oblečení, ... a mezitím si dlouho telefonuju se synem, který je zase v nemocnici, jsem příjemná na tchyni, která přišla neočekávaně na návštěvu, beru tucet telefonátů, odpovím na pár SMS a na desítky mailů jako každý den, ... a mezitím si třídím knížky, které teď budu číst, snažím se přečíst alespoň pár zajímavých komentářů v novinách, něco politické situace jsme probrali se Zdeňkem, ... a mezitím se svíjím se studem nad svou neschopností se každý den alespoň malinko věnovat angličtině nebo španělštině, taky bych konečně měla dočíst ty půjčené itineráře z cest do Jižní Ameriky - mé vytoužené cesty, nad mou vytouženou hračkou - foťákem si už zasmutním jen občas, odložila jsem to na důchod,  ... ale mezitím už prostě budu muset jít spát, a to je pro mne ze všeho na světě nejdůležitější. Ostatní počká.  Na zlepšení tělesné kondice jsem ani nemákla, směřuji neomylně na invalidní vozík, alespoň ta mysl zůstane trošku bystrá - možná:D

[22:06:45] Gaudencie píše: Teda fakt je, že mě ten popis činností trval skoro déle, než když to udělám. Nejsem na raporty zvyklá.

13 Anonym | 11. května 2006 v 14:39 | Reagovat

Čau Mílo,

nějak se neumím na ty stránky dostat tak, abych tam něco napsal. Ale objevil

jsem tam odkaz na stranu zelených. Tak dokud tam bude tak mne na ten blog

nikdo nedostane. Čau Pavel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama